gartija.pl > artykuły
Jubileuszowe obchody Dnia Ziemi
Odsłon - 312
eGartia
autor:
2010-04-22

PRO EKOOrganizacja Narodów Zjednoczonych ustanowiła rok 2010 Międzynarodowym Rokiem Różnorodności Biologicznej. Pod tym hasłem będą przebiegały również ogólnopolskie obchody Dnia Ziemi zaplanowane na 25 kwietnia. Biorąc aktywny udział w akcji przyczynimy się do poprawy stanu środowiska. Zdaniem ekspertów z PROEKO to doskonała okazja do propagowania postaw proekologicznych.

Rok 2010 to rok jubileuszowych obchodów Dnia Ziemi. Na świecie wydarzenie to będzie organizowane po raz czterdziesty, w Polsce – już po raz dwudziesty. Początki były dość skromne – niewielkie akcje przeprowadzane głównie w lokalnych społecznościach. Dziś do wydarzenia przyłącza się wiele organizacji państwowych i pozarządowych. Szczególną rolę odgrywają placówki oświatowe, które przy współpracy z ekspertami zapewniają dzieciom wiele atrakcji.

- Polskie doświadczenia w zakresie organizacji imprez ekologicznych są o połowę krótsze niż innych krajów, ale równie bogate. Z roku na rok obchody Światowego Dnia Ziemi cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Wzrost świadomości ekologicznej oraz nowe, ciekawe projekty sprawiają, że Polacy coraz chętniej angażują się w obchody tego święta - mówi Aleksandra Potrykus, prezes PROEKO.

W większości miast zaplanowano liczne festyny, na których będzie można pogłębić swoją wiedzę o ekologii. Konkursy plastyczne, przedstawienia teatralne czy wystawy artystyczne bądź prezentacja ekologicznych produktów to tylko niektóre z inicjatyw tegorocznych obchodów. W każdym regionie Polski organizowane będą spotkania, sympozja, konferencje poświęcone krzewieniu kultury ekologicznej.

Głównym celem obchodów jest przybliżenie Polakom problemów związanych ze współczesną ekologią, upowszechnianie czystych technologii, wszelka edukacja w zakresie ochrony przyrody i propagowanie idei zrównoważonego rozwoju. Istotnym założeniem jest również kształtowanie umiejętności podejmowania aktywnych działań na rzecz lokalnego środowiska.

- Z doświadczenia wiemy, że edukacja poprzez zabawę sprawia, iż ludzie chętniej zmieniają sposób postrzegana kwestii związanych z przyrodą. Utwierdzamy się również w przekonaniu, iż nietypowe metody i środki edukacji, przynoszą lepsze efekty - dodaje Aleksandra Potrykus.


Wyślij Do druku Dyskutuj

Dodaj komentarz

Autor

Komentarz (do 1500 znaków)

Komentarze uzytkowników niezalogowanych są moderowane. Usuwane będą komentarze: nie odnoszące się do tresci artykułu, zawierające obraźliwe i wulgarne słowa.Kod z obrazka obok wpisz w poniższe pole

Warto zobaczyć

 boksy tekstowe
Reklamuj się na tej
stronie
Płać za kliknięcie
To groszowa sprawa
www.gartija.pl/boksy.html
Patronujemy
!
Wpięci w sieć "Gartija"

www.ecoprogres.plWykonamy stronę www dla Twojej firmy

Dowiedz się więcej ...

Przykładowe szablony strony

ODPADY, RECYKLING - Wszelkie prawa zastrze�one
 
 
 
 
 
 
 
EKO Partnerzy