gartija.pl > artykuły
Segregacja odpadów – jak zacząć?
Odsłon - 2084
eGartia
autor:
2016-08-24

Wiele mówi się o tym, jak ważne jest segregowanie domowych odpadów
w kontekście ekologii. Jeśli chcesz być eko, musisz pamiętać, że segregacja
to najlepsza rzecz, jaką sam możesz zrobić, aby poprawić stan środowiska naturalnego. Oddzielone przez Ciebie śmieci będą mogły zostać ponownie wykorzystane do produkcji różnych materiałów i na pewno nie trafią na wysypiska.

 

Ok, już wiemy, że chcemy być eko i mieć pozytywny wpływ na otaczający nas świat. Tylko… jak się do tego zabrać? Warto zacząć od wdrożenia na co dzień zasady „trzech Z” – Zredukuj, Zastosuj ponownie, Zrecyklinguj. Chodzi o to, aby już podczas robienia zakupów myśleć ekologicznie. Zgodnie z zasadą „Zredukuj”, kupując artykuły spożywcze, ogranicz ilość opakowań, na przykład zamiast dwóch małych jogurtów, kup jeden duży, a zgrzewkę sześciu butelek półtoralitrowych zamień na dwa baniaki pięciolitrowe.
Plastikową reklamówkę na zakupy możesz wykorzystać wielokrotnie, w myśl zasady „Zastosuj ponownie”. Podobnie postępuj na przykład ze słoikami.
Dzięki temu, zminimalizujesz liczbę odpadów, które będzie trzeba odpowiednio zagospodarować na etapie „Zrecyklinguj”. A jak postępować, aby recykling był efektywny? Należy przyłożyć się do segregacji.
 


Wyślij Do druku Dyskutuj

Dodaj komentarz

Autor

Komentarz (do 1500 znaków)

Komentarze uzytkowników niezalogowanych są moderowane. Usuwane będą komentarze: nie odnoszące się do tresci artykułu, zawierające obraźliwe i wulgarne słowa.Kod z obrazka obok wpisz w poniższe pole

Warto zobaczyć

 boksy tekstowe
Reklamuj się na tej
stronie
Płać za kliknięcie
To groszowa sprawa
www.gartija.pl/boksy.html
Patronujemy
!
Wpięci w sieć "Gartija"

www.ecoprogres.plWykonamy stronę www dla Twojej firmy

Dowiedz się więcej ...

Przykładowe szablony strony

ODPADY, RECYKLING - Wszelkie prawa zastrze�one
 
 
 
 
 
 
 
EKO Partnerzy