gartija.pl > artykuły
Nowy kredyt na ekoinwestycje w ofercie BOŚ Banku
Odsłon - 2295
eGartia
autor:
2011-07-22

Przedsiębiorstwa i jednostki samorządowe mogą starać się o nowy kredyt na inwestycje ekologiczne w Banku Ochrony Środowiska. Do oferty trafiła właśnie linia kredytowa z Nordyckiego Banku Inwestycyjnego (NIB) na kwotę 30 mln euro.

Uruchomiona linia kredytowa przeznaczona jest na poprawę środowiska naturalnego w Polsce w trzech strategicznych sektorach związanych z: ochroną powietrza atmosferycznego, ochroną wód i gospodarką wodną oraz gospodarką odpadami. – Środki NIB będą wykorzystane między innymi na wsparcie inwestycji związanych z produkcją energii ze źródeł odnawialnych oraz poprawą efektywności energetycznej w budynkach. Program przyczyni się również do budowy systemów oczyszczania ścieków, a także usprawni składowanie i sortowanie odpadów stałych. Może on również stanowić ofertę uzupełniającą dla projektów ekologicznych współfinansowanych środkami unijnymi – mówi Małgorzata Kowalczuk z Departamentu Instytucji Finansowych w BOŚ S.A.

Oferta linii kredytowej skierowana jest do firm z sektora MSP, dużych przedsiębiorstw, spółdzielni mieszkaniowych, jednostek samorządu terytorialnego i przedsiębiorstw komunalnych. Nie ma ustalonej minimalnej i maksymalnej kwoty, o jaką można wnioskować. Okres kredytowania wynosi od trzech do ośmiu lat. Możliwa jest także karencja w spłacie do dwóch lat. Maksymalny udział w finansowaniu projektów to 50 proc. kosztu netto inwestycji. Kredyt może być udzielony w euro, jak i złotych.

Poza linią kredytową z Nordyckim Bankiem Inwestycyjnym, dbający o środowisko naturalne klienci BOŚ Banku mogą korzystać z Kredytu z Klimatem i Kredytu EkoOdnowa udzielanych we współpracy z KfW Bankengruppe i przeznaczonych m.in. na inwestycje mające na celu ograniczenie emisji CO2, a także z Ekologicznego Kredytu Hipotecznego, Słonecznego EKOkredytu (na kolektory słoneczne) oraz preferencyjnych kredytów udzielanych we współpracy z WFOŚiGW.

źródło: BOŚ informacja prasowa


Wyślij Do druku Dyskutuj

Dodaj komentarz

Autor

Komentarz (do 1500 znaków)

Komentarze uzytkowników niezalogowanych są moderowane. Usuwane będą komentarze: nie odnoszące się do tresci artykułu, zawierające obraźliwe i wulgarne słowa.Kod z obrazka obok wpisz w poniższe pole

Warto zobaczyć

 boksy tekstowe
Reklamuj się na tej
stronie
Płać za kliknięcie
To groszowa sprawa
www.gartija.pl/boksy.html
Patronujemy
!
Wpięci w sieć "Gartija"

www.ecoprogres.plWykonamy stronę www dla Twojej firmy

Dowiedz się więcej ...

Przykładowe szablony strony

ODPADY, RECYKLING - Wszelkie prawa zastrze�one
 
 
 
 
 
 
 
EKO Partnerzy