gartija.pl > artykuły
Metody zagospodarowania osadów ściekowych
Odsłon - 1112
eGartia
autor:
2010-01-18

Ogólnopolska Konferencja Szkoleniowa
Metody zagospodarowania osadów ściekowych
03-04 luty 2010r., Toruń

Szanowni Państwo! 

Poza dostawą wody do odbiorców przemysłowych i indywidualnych do głównych zadań przedsiębiorstw wodociągowo-kanalizacyjnych należy oczyszczanie ścieków. Zagospodarowanie komunalnych osadów ściekowych od początku funkcjonowania każdej oczyszczalni ścieków stanowi problem, ponieważ powstający balast wg. ustawy o odpadach wymaga specjalnego postępowania. Jednocześnie obserwowany jest ciągły wzrost ich masy, który związany jest z rozwojem inwestycji w gospodarce wodno-ściekowej i skutecznym wykorzystaniem funduszy unijnych przeznaczonych na rozbudowę oczyszczalni.

Aby zmniejszyć masę osadów ściekowych w dużych miastach budowane są instalacje do ich termicznego przekształcania. Jednak nie oznacza to, że niskoenergetyczne metody zagospodarowania osadów nie znajdują zastosowania na rynku. Kompostownie, instalacje solarne oraz produkujące biogaz, powstają głównie w małych i średnich oczyszczalniach, które decydują się na wprowadzanie nowatorskich technologii, ponieważ osad ściekowy to jednocześnie cenny produkt.

Wyśmienite grono naukowców, pod przewodnictwem prof. dr hab. inż. Januarego Bienia, zaprezentuje zróżnicowane tematy związane z modernizacją, projektowaniem instalacji do zagospodarowania osadów ściekowych.

Do udziału w spotkaniu zostaną zaproszeni przedstawiciele jednostek wodociągowo-kanalizacyjnych, samorządowych oraz firm związanych z gospodarką wodną. 

Serdecznie zapraszamy! 

Wszelkich dodatkowych informacji udzieli Państwu

Pani Paulina Pelczyk
tel: (061) 655 81 22
e-mail: p.pelczyk@abrys.pl 
www.abrys.pl


Wyślij Do druku Dyskutuj

Dodaj komentarz

Autor

Komentarz (do 1500 znaków)

Komentarze uzytkowników niezalogowanych są moderowane. Usuwane będą komentarze: nie odnoszące się do tresci artykułu, zawierające obraźliwe i wulgarne słowa.Kod z obrazka obok wpisz w poniższe pole

Warto zobaczyć

 boksy tekstowe
Reklamuj się na tej
stronie
Płać za kliknięcie
To groszowa sprawa
www.gartija.pl/boksy.html
ODPADY, RECYKLING - Wszelkie prawa zastrze�one
 
 
 
 
 
 
 
EKO Partnerzy