Portal branży recykling, odpady, ochrona środowiska - gartija.pl

Platforma wymiany informacji oraz promocji i reklamy dla firm działających w branży Inżynierii Środowiska

Artykuły
>>

„ Nieznajomość prawa nie zwalnia nas od jego przestrzegania” to zasada obowiązująca również w prawie ochrony środowiska. Nieznajomość prawa to nie tylko potencjalne problemy wynikające z odpowiedzialności karnej i narażenia się na mandaty, grzywny czy kary pozbawienia wolności, ale m.in. brak możliwości efektywnego prowadzenia gospodarki odpadami.

Autor: orivne
Dodano: 2005-07-21
Odsłon: 20102

SMOK, czyli System Monitoringu i Osłony Kraju, to zmodernizowany układ osłony hydrologiczno-meteorologicznej, służący do wczesnego ostrzegania przed kataklizmami pogodowymi. Dzięki wartemu 300 mln zł systemowi, prognozy pogody i ostrzeżenia przed powodziami i innymi niebezpiecznymi zjawiskami, będą docierały do mieszkańców Polski dużo szybciej.

Autor: 4
Dodano: 2005-07-15
Odsłon: 2891

Przepisy ochrony środowiska nakładają na podmioty gospodarcze szereg obowiązków związanych z gospodarką odpadami. Należy tu zwrócić uwagę, iż obowiązki te dotyczą nie tylko dużych zakładów przemysłowych, ale również niewielkich firm, które w związku ze swoją działalnością wytwarzają odpady.

Wychodząc na przeciw zapytaniom spływającym na adres naszej strony przedstawiamy poniżej spis podstawowych obowiązków wytwórców odpadów.

Autor: orivne
Dodano: 2005-07-11
Odsłon: 15094

Obowiązki przedsiębiorców w zakresie gospodarowania niektórymi odpadami oraz o opłacie produktowej i opłacie depozytowej reguluje ustawa z dnia 11.05.2001. Z dniem 1 kwietnia obowiązki te zostały zaktualizowane ustawa zmieniająca z dnia 21 stycznia 2005 opublikowaną w Dz. U. Nr. 33 poz. 291.

Celem niniejszego artykułu jest przedstawienie najistotniejszych zmian, znacząco wpływających na działania zarówno podmiotów gospodarczych wytwarzających odpady jak i recyklerów.

Autor: orivne
Dodano: 2005-07-07
Odsłon: 3835

System ewidencji odpadów obejmuje wszystkie podmioty gospodarcze, zarówno przedsiębiorstwa wytwarzające odpady jak i firmy specjalizujące się w szeroko pojętej gospodarce odpadami. System ten tworzony jest przez dokumentację określaną Ustawą o odpadach, która definiuje następujące rodzaje dokumentów:

Autor: orivne
Dodano: 2005-06-06
Odsłon: 116101

Ilość rekordów 31 do 35 z 51

1 2 3 4 5 6 78 ... >>
Patronujemy
!
Wpięci w sieć "Gartija"

www.ecoprogres.plWykonamy stronę www dla Twojej firmy

Dowiedz się więcej ...

Przykładowe szablony strony

Recykling, odpady, ochrona środowiska - gartija.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone
 
 
 
 
 
 
 
EKO Partnerzy