Portal branży recykling, odpady, ochrona środowiska - gartija.pl

forum dyskusyjne

pytaj, ... odpowiadaj, ... dyskutuj , daj się poznać innym jako fachowiec w branży

Aby prawidłowo korzystać z serwisu, należy włączyć w przeglądarce obsługę JavaScript.
Jeżeli nie wiesz jak to zrobić, skorzystaj z pomocy jej producenta.
Działy tematyczne

Skup surowców wtórnych -ILE I CZY SIE OPLACA???

Wysłany - 2008-05-17 16:23
Odsłony - 68769
GOŚĆ Mastifi
Witam serdecznie.Jakiś czas temu zainteresowałem się sprawą Stacji Demontażu samochodów.Po prześledzeniu wielu wątków tematowych i odczuciu na wlasnej skórze mega polskiej biurokracji zawiesiłem w planach realizację tego.Moje pytanie jest skierowane w stronę myślę mniej skomplikowanej sferze surowcow wtornych mianowicie plastiku i palet.Mam w zasięgu ręki plac i obiekty.Zastanawiam się nad skupem palet i makulatury,plastiku.Moja prośba jest mianowicie taka ile można zarobić na czymś takim.Rozumiem że ceny nie stoją w miejscu ale srednio na tonie ile można zarobić.Mam prosbę o krotkie sprecyzowanie rozpoczęcia i reazlizacji takiego przedsięwzięcia.Wiem temat non stop walkowany tutaj ale proszę w o wiedzę skondensowaną w tym temacie.

wątek zamknięty

Obserwuj wątek

Posiadasz złom, odpady, surowce wtórne do zagospodarowania?

Poszukujesz odbiorcy?

Chcesz otrzymać oferty cenowe?

Wpisz zapytanie ofertowe w dziale ""zapytania, zlecenia""
bezpłatnie i bez rejestracji

Oferujesz odbiór, zagospodarowanie odpadów ?

Wpisz swoją ofertę w dziale "Giełda"

Oferty biznesowe związane z tematem wątku dyskusji

Odpowiedzi

Re: Skup surowców wtórnych -ILE I CZY SIE OPLACA???

Wysłany - 2008-06-25 09:07:10
GOŚĆ
Witam. Pracuję na SD i Punkcie Skupu Złomu. Na złomie można zarobići to duże pieniądze, jest to mniej pracochłonne niż sama SD, tylko potrzeba sprzętu i ludzi (jak do wszyskiego). Znajomi siedzą w tworzywach sztucznych - jest tego coraz więcej i coraz większy problem ze sprzedażą regranulatu itd. ale zarabiają i na tym. Plastiki biorą gratis, bo wiele firm ma problem z pozbyciem się tego. A jak uzyskasz pozwolenie na sensowny odzysk tworzyw sztucznych to możesz nawet brać kasę za samo przyjęcie plastików od firm.
Pozdrawiam.

Re: Skup surowców wtórnych -ILE I CZY SIE OPLACA???

Wysłany - 2008-07-09 22:08:46
GOŚĆ
WITAM!!! Mam zamiar otworzyć skup butelek (PET),puszek,makulatury i szkła...Czy to jest opłacalny biznes?Proszę o wskazówki i porady...DZIĘKI

Re: Skup surowców wtórnych -ILE I CZY SIE OPLACA???

Wysłany - 2008-12-06 22:31:06
GOŚĆ
Chłopie za nim się za to weźmiesz, dobrze się zastanów.

Re: Skup surowców wtórnych -ILE I CZY SIE OPLACA???

Wysłany - 2008-12-08 10:41:20
GOŚĆ
w tej chwili to się w ogóle nie opłaca, istniejące skupy padają na łeb na szyję, więc.....nowo powstałym nie wróżę w tej chwili sukceców.

Re: Skup surowców wtórnych -ILE I CZY SIE OPLACA???

Wysłany - 2009-01-11 19:36:59
doradca71
Kolego mogę Ci poprowadzić całą sprawę od a do z i doradzic.
Doświadczenia w takim temacie.

Kontakt do mnie ... [Treść zablokowana] ...
 

info
  Dostęp do zablokowanych treści info

Dane bedą dostępne po zalogowaniu jedynie dla użytkowników posiadających aktywne konto Biznes PRO

Re: Skup surowców wtórnych -ILE I CZY SIE OPLACA???

Wysłany - 2009-04-14 22:12:25
GOŚĆ
dobre czasmy na złomie się już niestety skończyły chyba ;( a makulatura i butelki szklane to już w ogóle pomyłka he

AKUMULATORY

Wysłany - 2009-11-11 12:18:33
GOŚĆ
a co sądzicie o supie akumulatorów baterii i starego sprzętu komp. ? czy to ma prawo bytu ?

Re: Skup surowców wtórnych -ILE I CZY SIE OPLACA???

Wysłany - 2009-11-12 22:21:45
GOŚĆ
Aby legalnie prowadzić skup komputerów,to trzeba przejść długą drogę. Zakładam punkt zbiórki ZSEiE... już od marca br. i jeszcze trochę to potrwa. Zaczyna się od adaptacji budynku... to długa droga,ale wydaje mi się,że ma sens

Re: Skup surowców wtórnych -ILE I CZY SIE OPLACA???

Wysłany - 2009-11-13 17:38:26
Mam pytanie do Gościa który napisał te post "Witam. Pracuję na SD i Punkcie Skupu .................. A jak uzyskasz pozwolenie na sensowny odzysk tworzyw sztucznych to możesz nawet brać kasę za samo przyjęcie plastików od firm"
(do innych którzy mają również pojęcie na ten temat"

Chcę otworzyć własny biznes skupu odpadów z tworzyw sztucznych. Znam osobę która zajmuje się utylizacją tego odpadu, posiadam kontakty na pozyskiwanie tworzyw sztucznych oraz rynek zbytu na regranulat. Mój problem polega na: nie bardzo wiem jak uzyskac pozwolenie na skup odpadów z tworzyw sztucznych. Wiem że musze posiadać jakieś uprawnienia do wydawania zaświadczenia o utylizacji pobranego odpadu. Bardzo proszę o pomoc
dziękuje

Re: Skup surowców wtórnych -ILE I CZY SIE OPLACA???

Wysłany - 2009-11-16 09:46:54
Mam pytanie do GOŚCIA, który od marca zaczął zajmować się organizacją skupu ZSEiE. Jak Ci poszło? Co musiałeś po kolei zrobić? Wiele osób mi to odradza, ale widzę, że Ty jesteś dobrej myśli?? Mam nadzieję, że jest tak dalej. Baardzo proszę o odpowiedź jak Ci poszło, co trzeba było po kolei zrobić w tym kierunku i cz to faktycznie w ogóle się opłaca????? (jeśli dobrze zrozumiałam zakładasz tylko SKUP ZSEiE???)

Re: Skup surowców wtórnych -ILE I CZY SIE OPLACA???

Wysłany - 2010-01-05 18:43:52
GOŚĆ
Witam.Jestem z Podkarpacia i podobnie jak Ty zainteresowałem się założeniem punktu skupu,oraz selekcji i transportu odpadów nadających się do powtórnego użytku.Co do papierów ,to mogę ci pomóc,w zamian może Ty mi pomożesz,bo kompletnie nie mam pojęcia gdzie odsprzedać pozyskane surowce żeby zarobić.Jeśli chodzi o Twoje pytanie to....
1. Jeżeli masz budynek,lub zamierzasz go wynająć to z gminy musisz mieć plan zagospodarowania przestrzennego,jeżeli jest wymagane .Na budynek ,decyzja o urzytkowanie.Jak masz te papiery to w Urzędzie miasta starasz się o wydanie zezwolenia na odzysk odpadów i WAŻNE na transport .załatwiasz jedno z drugim przy jednej chyba opłacie 616 zł..

Re: Skup surowców wtórnych -ILE I CZY SIE OPLACA???

Wysłany - 2010-01-05 21:04:23
"bo kompletnie nie mam pojęcia gdzie odsprzedać pozyskane surowce żeby zarobić" chyba nikt dzisiaj nie ma :) Ale ogólnie to jak można zakładać biznes nie mając klienta na swój "towar"? Czegoś tu nie rozumiem. Poza tym sytuacja na rynku surowców wtórnych nie jest dobra. W zeszłym roku było tragicznie, teraz jest lepiej, ale czy da się na tym zarobić... wątpie. Pozdrawiam!

Re: Skup surowców wtórnych -ILE I CZY SIE OPLACA???

Wysłany - 2010-01-10 22:44:55
Kamil
Witam,

Mam dostęp do dużej ilości sprzętu komputerowego ( komputery, serwery, drukarki, monitory LCD/CRT... itp.) Najstarszy sprzęt jest z 2001r.

Zamierzam w niedługim czasie zająć się pośrednictwem w obrocie tym sprzętem tyle, że mam kilka pytań.

WAŻNE: Instytucja przekazująca sprzęt oczekuje, że zostanie on zutylizowany - trzeba przekazać kartę odpadów oraz listę sprzętu z nr seryjnymi.

PYT: Część sprzętu nadaje się do naprawy. Czy można go naprawić i sprzedać, a resztę rozebrać na części i sprzedać firmie zajmującej się przetwarzaniem tego typu rzeczami ??

PYT: Czy potrzebuję jakieś pozwolenia na obrót tym sprzętem czy wystarczy założenie firmy np informatycznej i być tylko pośrednikiem?

Dodam, że miesięcznie przekazuję około 10 ton tego typu sprzętu. Ludzie, którzy zabierają ten "złom" tylko zacierają ręce i pytają kiedy będzie kolejna partia do odbioru.

Jeśli ktoś z Was ma odpowiednią wiedzę na temat obrotu tego typu surowcami ( na których z powyższych rzeczy da się zarobić, a na których nie, i czy w ogóle warto w to wchodzić ?) to bardzo proszę o odpowiedź

Pozdrawiam
Kamil


Re: Skup surowców wtórnych -ILE I CZY SIE OPLACA???

Wysłany - 2010-01-16 23:50:49
GOŚĆ
Miałem skup złomu przez 10 lat i właśnie zbankrutowałem. Interes na złomie się skończył. Zostały tylko wielkie molochy!!

Re: Skup surowców wtórnych -ILE I CZY SIE OPLACA???

Wysłany - 2010-05-19 10:44:05
GOŚĆ
Witam,

Jestem zainteresowany otworzeniem skupu makulatury, przeróbki tej makulatury na papier do drukarek do etykiet oraz wyrób tych etykiet.
Jestem zielony w tym temacie.
Pisałeś, że wiesz na czym to polega. Proszę o informacje.

AAA.33

Re: Skup surowców wtórnych -ILE I CZY SIE OPLACA???

Wysłany - 2011-01-18 15:52:51
GOŚĆ
CHCĘ OTWORZYĆ SKUP MAKULATURY,PUSZEK I MOŻE SZKŁA,CZY TAKI INTERES SIĘ OPŁACI?

Re: Skup surowców wtórnych -ILE I CZY SIE OPLACA???

Wysłany - 2011-01-24 14:31:16
26
Rozpoczynając ten biznes trzeba pamietać o kilku sprawach.
Działając na swoim planu oszczędzasz na wynajmie, ale wtedy nie ma czegoś takiego jak godziny otwarcia ( ludzie decydują kiedy masz otwarte).Nie zamkniesz na klucz i nie będzie udawał że cie nie ma;)
Trzeba pamiętać że odpowiada się zgodnie z kodeksem karnym za ewentualne paserstwo. A może się przecież zdarzyć nie umyśle/ nie świadome. Nie umiemy czytać w myślach aby wiedzieć czy klient mówi prawdę o pochodzeniu odpadu.
Formalności ( nie mówię tu o zezwoleniach, tylko o dokumentach wymaganych już przy prowadzeniu) zajmują znaczną część ,,wolnego,, czasu.
Jest wiele czynników które nie przychodzą na myśl na początku a wychodzą z czasem.

Ale mam 26 lat i uwielbiam to zajęcie!!

Re: Skup surowców wtórnych -ILE I CZY SIE OPLACA???

Wysłany - 2011-04-12 18:31:14
GOŚĆ
Witam napisz jakimi surowcami dyponujesz? Moze sie dogadamy. pozd

Re: Skup surowców wtórnych -ILE I CZY SIE OPLACA???

Wysłany - 2011-09-25 21:46:41
GOŚĆ
Witam serdecznie. Jarek z tej strony...
Mam 21 lat. Chciałbym założyć skup złomu oraz skup makulatury w jednym. Mieszkam w miasteczku 5tyś mieszkańców. Jest tylko jeden skup złomu, brakuje skupu makulatury.
Jaki mniej więcej musi być wkład własny (kapitał), jakie są zasady, podstawy do założenia tego typu działalności itp . Mam ogólnie wiele pytań związanych z tego rodzaju przedsiębiorstwem. Jestem aktualnie na zasiłku dla bezrobotnych. Odszedłem z pracy z myślą, że otworzę Skup złomu i makulatury . I dążę do tego. Naczytałem się wiele, teraz bym chciał porozmawiać z osobą która pomogłaby mi w jakimś stopniu rozpocząć taką działalność. Jestem asertywny i bardzo pracowity. odwdzięczę się w 100 %. Pozdrawiam serdecznie

Re: Skup surowców wtórnych -ILE I CZY SIE OPLACA???

Wysłany - 2011-09-25 21:47:23
GOŚĆ
witaj, mógłbyś szerzej wytłumaczyć swoje doświadczenie. Chciałbym założyć skup. Mam kapitał 12 000zł. Myślę że na początek powinno wystarczyć , do tego jeszcze pieniądze z gminy i UEw późniejszej fazie przedsiębiorstwa.
Pozdrawiam Jarek 21 lat

Posiadasz złom, odpady, surowce wtórne do zagospodarowania?

Poszukujesz odbiorcy?

Chcesz otrzymać oferty cenowe?

Wpisz zapytanie ofertowe w dziale ""zapytania, zlecenia""
bezpłatnie i bez rejestracji

Oferujesz odbiór, zagospodarowanie odpadów ?

Wpisz swoją ofertę w dziale "Giełda"

W tym miejscu mogą być prezentowane oferty biznesowe związane z tematek wątku dyskusji

Ilość rekordów 1 do 20 z 28Wątek zamknięty

ODPADY, RECYKLING - Wszelkie prawa zastrze�one
 
 
 
 
 
 
 
EKO Partnerzy