Portal branży recykling, odpady, ochrona środowiska - gartija.pl

forum dyskusyjne

pytaj, ... odpowiadaj, ... dyskutuj , daj się poznać innym jako fachowiec w branży

Aby prawidłowo korzystać z serwisu, należy włączyć w przeglądarce obsługę JavaScript.
Jeżeli nie wiesz jak to zrobić, skorzystaj z pomocy jej producenta.
Działy tematyczne

Kruszenie gruzu

Wysłany - 2007-03-21 18:53
Odsłony - 7769
GOŚĆ
witam

chce poprosic o porade
mam zamiar kupic kruszarke do gruzu , kamieni itp,
czy jest mi potrzebne jakies zazwolenie na przyjmowanie i kruszenie do dalszej odsprzedazy gruzu budowlanego?

w starostwie powiedzieli , ze musze miec utwardzony teren , zapewnic transport itp. bardzo duzo utrudnien a przeciez gruz to jest w sumie kruszywo naturalne - cement , zwir, glina wydaje mi sie n, ze zalicza sie do "odpadow obojetnuch"
pozdrawiam

wątek zamknięty

Obserwuj wątek

Oferty biznesowe związane z tematem wątku dyskusji

Odpowiedzi

Re: kruszenie gruzu

Wysłany - 2007-03-22 14:47:13
Andrzej
Niestety urząd ma rację. Gruz to nie tylko to co piszesz. Jest "zanieczyszczony" elementami metalowymi, tworzywami, papą, itd. To wszystko trzeba odzyskać, posegregować, itp. Teren musi być utwardzony. musisz znaleźć zbyt. Potrzebny będzie wniosek na wytwarzanie odpadów z uwzględnieniem zbierania, recyklingu, itp.
Sprawą dyskusyjną jest transport. Możesz bowiem zlecić go firmie, która posiada odpowiednią decyzję.
Obawiam się również, że będą potrzebne "sprawy" związane z hałasem. Urząd może zażyczyc wykonania raportu oddziaływania inwestycji na środowisko.

Re: kruszenie gruzu

Wysłany - 2007-03-22 18:20:41
GOŚĆ
dzieki za odp

czy sasiedztwo zbiornikow wodnych to kolejny probklem przy wydawaniu pozwolenia?
czy utwardzeniem moze byc wylozenie terenu plytami drogowymi?

Re: kruszenie gruzu

Wysłany - 2007-03-22 18:25:10
GOŚĆ
dzieki za odp

czy sasiedztwo zbiornikow wodnych to kolejny probklem przy wydawaniu pozwolenia?
czy utwardzeniem moze byc wylozenie terenu plytami drogowymi?
transport posiadam wlasny
ale na takie kruszarnie na ogol dawoza gruz wszyscy z okolicy

Re: kruszenie gruzu

Wysłany - 2007-03-22 20:40:44
Andrzej
Nie jestem w stanie udzielic Ci jednoznacznej odpowiedzi, co do sąsiedztwa zbiorników wodnych. Zależy to m.in. od odległości od zbiorników, głębokości zalegania wód gruntowych, kierunku ich spływu, budowy geologicznej. Najlepiej udać się do urzędu, gdzie powinni mieć aktualne podkłady geologiczne i hydrologiczne i tam uzyskasz odpowiedź.
Co do płyt - założenie jest takie, że podloże musi być szczelne, nieprzepuszczalne. Taki warunek będziesz miał narzucony odgórnie. Według mnie dobrym rozwiązaniem, choć kosztownym jest położenie na grunt tworzywa sztucznego typu geomembrana i na to kolejne warstwy-podobnie jak to się wykonuje pod wysypiska. Dodatkowo bedziesz zmuszony wykonać odprowadzenie dla wód opadowych, być może separator. Przepraszam ale nie chcę wdawać się w szczegóły bo za mało ich podałeś.
Z tego co widzę czeka Cię raport, wniosek na odpady i operat wodno-prawny.
Pozdrawiam.

Re: kruszenie gruzu

Wysłany - 2007-03-22 21:20:12
GOŚĆ
z tego co widze na innych kruszarniach to chyba wszyscy krusza niezgodnie z przepisami bo nigdzie nie ma nawet utwardzonych placow nie mowiac juz o odprowadzeniu wod opadowych itp.
w sumie to jako osoba fizyczna to moge chyba gromadzic sobie gruz do wlasnych celow ( tak wyczytalem w rozporzadzeniu z 2006) a pozniej go sobie sam przekruszyc do wlasnego uzytku?

Re: kruszenie gruzu

Wysłany - 2007-03-23 09:21:29
Andrzej
Dla własnych celów mozesz wykonywać wiele czynności ale nie w przypadku prowadzenia działalności gospodarczej. Natomiast chcąc żyć w zgodzie z przepisami ochrony środowiska, trzeba się do nich zastosować.
Ja osobiście twierdzę, że wiele z tych przepisów jest absurdalnych, które uprzykrzają życie ludziom, którzy prowadzą działalność gospodarczą.
Prawdą jest też, że wielu przedsiębiorców prowadzi działalność pomijając kompletnie przepisy dotyczące ochrony środowiska, funkcjonując na zasadzie "może się uda". Jednak w przypadku wpadki, sankcje są coraz ostrzejsze i to nie tylko te wynikające bezpośrednio z przepisów ochrony środowiska ale również podpadają pod kodeks karny.

Re: kruszenie gruzu

Wysłany - 2007-03-23 21:03:55
GOŚĆ
mam jeszcze pytanie , jako firma wykonujemy czasem rozbiorki budynkow inwestor ma oczywiscie odpowiednie pozwolenia
czy my jako wykonawca potrzebujemy tez jakies pozwolenia , decyzje? ( z tego co czytalem to wydaje sie ze musialbym miec powolenie na wytwarzanie odpadow czy cos takiego

Re: Re: kruszenie gruzu

Wysłany - 2007-03-23 22:33:47
GOŚĆ
Może tutaj znajdziesz odpowiedź:
http://www.gartija.pl/mypp.php?f=vw&idm=549&kid=574
wpis z 2006-08-11 08:51

Re: kruszenie gruzu

Wysłany - 2007-03-24 23:59:52
Andrzej
1. Jeśli prowadzisz tylko i wyłącznie "fizyczną" rozbiórkę a w gestii inwestora jest zagospodarowanie powstałych po rozbiórce odpadów to nie jest potrzebna decyzja
2. jeśli Twoja firma transportuje, segreguje, prowadzi odzysk, itp. poza terenem miejsca rozbiórki to jest potrzebna decyzja.
Wszystko zależy od tego jak będzie zawarta umowa między Twoją firmą a inwestorem w tym temacie.

Re: Kruszenie gruzu

Wysłany - 2008-01-08 10:33:40
GOŚĆ
Witam, mam taki problem:czy po pokruszeniu w odpowiednich urządzenia odpadów gruzu budowlanego z grupy 17 powstaje odpad czy produkt? I jescze jedno czy kruszenie to odzysk R 14 czy R 15 przy założeniu, że pokruszone odpady zostaną wykorzystane jako podspyka przy budowie dróg?Dziekuje za ewentualną pomoc.

Re: Kruszenie gruzu

Wysłany - 2008-01-09 22:02:54
GOŚĆ
A ja bym zapytał w tej kwestii specjalistów. Proponuję zadzwonić do jednej z firm np. ... [Treść zablokowana] ... i zapytać jak oni rozwiązują takie problemy.
 

info
  Dostęp do zablokowanych treści info

Dane bedą dostępne po zalogowaniu jedynie dla użytkowników posiadających aktywne konto Biznes PRO

Re: Kruszenie gruzu

Wysłany - 2008-01-11 22:52:20
GOŚĆ
Wytwórcą odpadów z mocy prawa (ustawy o odpadach ) jest firma świadcząca usługę rozbiórki obiektu, chyba, że umowa stanowi inaczej. Tym samym firma budowlana powinna mieć zgodę na wytwarzanie odpadów. Ta zgoda to albo informacja - odpay inne inż niebezpiecze do 5000 ton/rok i niebezpieczne do 100 kg/rok, albo becyzja zatwierdzająca program -odpady niebezpieczne powyżej 100 kg/rok i informacja o innych niż niebezpieczne.

Re: Kruszenie gruzu

Wysłany - 2008-03-04 14:15:32
GOŚĆ
W zakładzie produkcyjnymm zebrało się ok 1000 ton odpadów betonowych, gruzu betonowego, chciałbym go wykorzystać jako materiał do produkcji bloczka betonowego.Czy są firmy świadczące usługę kruszenia "u klienta"?

Re: Kruszenie gruzu

Wysłany - 2008-03-05 19:34:25
mbs
pokruszony gruz stanowi w dalszym ciągu odpad, dopiero posiadanie odpowiedniego certyfikatu lub akredytacji, która jest określona w ustawie o wyrobach budowlanych stanowi podstawę uznania że jest to produkt - materiał budowlany,
wykorzystanie pokruszonego gruzu jako podsypka pod budowę dróg stanowi odzysk poza instalacjami i zostało uwzględnione w rozporzadzeniu MŚ w sprawie odzysku lub unieszkodliwania odpadów poza instalacjami (Dz. U. nr 49 z 2006 r. poz. 356)
kruszenie to odzysk R15, wykorzystanie do budowy dróg R14, a wytwarzania materiału budowlanego, przy założeniu posiadania odpowiednich dokumentów, R5.
są oczywiście firmy świadczące usługi kruszenia u klienta, tylko zgodnie z prawem odzysk odpadów może się odbywac w określonym miejscu i tym miejscem nie jest np. teren całego kraju czy powiatu, dlatego tez firmy takie najczesciej nie mają zgody na wykonywanie usługi kruszenia u klienta, tylko tam gdzie najczęsciej stoi kruszarka, lub wcale nie mają zezwoleń

Re: Kruszenie gruzu

Wysłany - 2008-11-06 19:33:53
GOŚĆ
zagraniczna firma poszukuje zlecen na kruszenie gruzu , jak by ktos mial jakis na miar na przetarg albo cos w tym rodzaju to prosil bym o kontakt moj adres e/mail-bambus538@wp.pl

W tym miejscu mogą być prezentowane oferty biznesowe związane z tematek wątku dyskusji

Ilość rekordów 1 do 15 z 15Wątek zamknięty

ODPADY, RECYKLING - Wszelkie prawa zastrze�one
 
 
 
 
 
 
 
EKO Partnerzy