Portal branży recykling, odpady, ochrona środowiska - gartija.pl

forum dyskusyjne

pytaj, ... odpowiadaj, ... dyskutuj , daj się poznać innym jako fachowiec w branży

Aby prawidłowo korzystać z serwisu, należy włączyć w przeglądarce obsługę JavaScript.
Jeżeli nie wiesz jak to zrobić, skorzystaj z pomocy jej producenta.
Działy tematyczne

zmiana pozwolenia-decyzja na odzysk

Wysłany - 2007-11-06 10:32
Odsłony - 1884
GOŚĆ
Witam serdecznie,
Mam pytanie dotyczące zmiany pozowlenia na prowadzenie działalności w zakresie odzysku. Firma x prowadziła instalacje w której wykorzystywany jako surowiec jest odpad o kodzie 10 01 02- popiół, w najbliższym czasie instalacja ta zostanie przejęta przez inną firmę (może zostać odkupiona instalacja wraz z terenem albo wydzierżawiona). Czy jako nowa firma musze występować o nową decyzję czy mogę złożyc wniosek o zmiane decyzji bo cały proces, miejsce wykonywania działalności i instalacja nie ulega zmianie. Jedynie zmienia się właścicel/ użytkownik instalacji.
Bardzo proszę o pomoc.
Pozdrawiam
Odpowiedz na tę wiadomość
Obserwuj wątek

Oferty biznesowe związane z tematem wątku dyskusji

Odpowiedzi

Re: zmiana pozwolenia-decyzja na odzysk

Wysłany - 2007-11-06 12:59:49
GOŚĆ
Temat ten juz kilkukrotnie był wałkowany na forum... powołując sie na art 190 POŚ (dz u 01.62.627) nabywca może przejąć wszystkie decyzje "środowiskowe"...

Re: zmiana pozwolenia-decyzja na odzysk

Wysłany - 2007-11-06 13:52:09
GOŚĆ
zgadza sie ,jednak urzędnik broni się stwierdzeniem że decyzja na odzysk podlega nie pod POŚ tylko ustawie o odpadach w której nie ma ani jednego słowa o możliwości rozszerzania/ zmian decyzji.Według urzędnika musze występować z wnioskeim o wydanie nowej decyzji. stąd cały kłopot...
ale i tak dziekuje za odpowiedz

Re: zmiana pozwolenia-decyzja na odzysk

Wysłany - 2007-11-07 09:58:50
GOŚĆ
Owszem, należy wystąpić o nowe zezwolenie, gdyż nie jest to pozwolenie "emisyjne" a tylko takie może zostać przeniesione na zainteresowanego nabyciem instalacji w oparciu art. 190 POŚ. A urzędnik się nie czepia, tylko prawidłowo interpretuje zapisy ustawy, więc chcąc być w zgodzie z przepisami radzę iść za sugestią urzędnika.
Choć teraz nasunęła mi się pewna myśl, lecz z pytania nie wynika czy, być może, wspomniana instalacja posiada pozwolenie na wytwarzanie odpadów, w którym zawarto również zezw. na odzysk - wtedy mamy inną sytuację ...

Re: zmiana pozwolenia-decyzja na odzysk

Wysłany - 2007-11-07 11:53:49
GOŚĆ
Dokładnie też taka myśl mi sie nasuwa ... rodzaje pozwoleń w myśl POŚ opisuje art 180 gdzie jest również mowa o wytwarzaniu odpadów... ciekawe co w przypadku o którym powyżej - przeniesieniu ulega tylko poł decyzji??????

Re: zmiana pozwolenia-decyzja na odzysk

Wysłany - 2007-11-08 08:53:28
GOŚĆ
Niestety w NAsyzch zakładach ilość wytwarzanych odpadów jest tak mała że nie posiadamy pozowlenia na wytwarzanie. Ale pomysł z przejęciem tylko połowy decyzji bardzo mi sie podoba ;D- pewnie w sytuacji gdybyśmy mieli pozwolenie w którym ujęta byłaby równiez kwestia odzysku to nie było by problemu ze zmianą. Chociaz przyznam że posiadam wszystkie pozwolenie fimry która wcześniej korzystała z instalacji gdzie mogę przeczytać że "pismem z dnia.... posiadacz odpadów wystąpił z pismem w sprawie zmiany ostatecznej decyzji Prezydenta...(...) Przepisy ustawy o odpadach nie wprowadzają zakazu wzruszania ostatecznych decyzji w sprawie zezwolenia na prowadzenie działalności w zakresie odzysku odpadów. Zgodnie z art. 155 KPA decyzja ostateczna na mocy której strona nabyła prawo może być w każdym czasie za zgodą strony zmieniona przez organ administracji publicznej, który ją wydał lub przez organ wyższego stopnia, jeżeli przepisy szczególnie nie sprzeciwiają się uchyleniu lub zmianie decyzji i przemawia za tym interes społeczny lub słuszny interes strony". No i decyzja została zmieniona!! a my potrzebujemy zmienić nazwę podmiotu władającego czyli zmiana ta nie bedzie miała żadnych negatywnych skutków, wszelkie procesy pozostaja bez zmian!! I co teraz??

Re: zmiana pozwolenia-decyzja na odzysk

Wysłany - 2007-11-08 10:35:54
GOŚĆ
Proponuje zwrócic się do Starostwa z Pismem powołując sie własie na art 155 KPA z prośbą o PISEMNĄ ODPOWIEDŻ....wtedy urząd juz nie bedzie taki pewny siebie....

Re: zmiana pozwolenia-decyzja na odzysk

Wysłany - 2007-11-08 20:38:55
Mariusz
Uwierz mi że będzie dalej pewny swojego. Proponuje dokładnie przeanalizować pojęcie strony postepowania administracyjnego, o której m.in. mowa w art. 155 KPA.

Re: zmiana pozwolenia-decyzja na odzysk

Wysłany - 2007-11-10 22:55:31
dar
w przypaqdku art. 155 KPA chodzi głównie o możliwy zakres dopuszczalnych zmian. Mimo tego , że na tej podstawie prawnej nasi urzędnicy wprwowadzają cuda w ostatecznych zapisach decyzji regulujacych sprawy m.in. ochrony środowiska to faktyczny zakres przydatności tego przepisu jest bardzo ograniczony

Re: zmiana pozwolenia-decyzja na odzysk

Wysłany - 2007-11-12 09:28:52
GOŚĆ
Witam,
nie rozumiem po co te całe podchody czy można czy nie można zmieniać tej konkretnej decyzji. Przez ten czas można było już opracować wniosek na podstawie poprzedniego, skoro nic prócz firmy się nie zmienia i postępowanie by już szło swoim trybem, zapewne wniosek byłby już w organie opiniującym a za jakieś dwa tygodnie byłaby decyzja - zezwolenie, a tak marnuje się tylko czas!!!!

Re: zmiana pozwolenia-decyzja na odzysk

Wysłany - 2007-11-12 14:35:37
GOŚĆ
Może dlatego że przejęć firm i instalacji jest kilkanaście na chwilę obecną i nie chodzi mi o jeden wniosek. Pismo z prośba o rozszerzenie jest mniej czasochłonne i o wiele tańsze. Po za tym to zwykła ciekawość- nie wiem jak GOSĆ powyżej ale niektórzy bywają dociekliwi i chcą wiedzieć jak prawidłowo interpretować niektóre zapisy.
Pozdrawiam

Re: zmiana pozwolenia-decyzja na odzysk

Wysłany - 2007-11-14 08:57:45
GOŚĆ
Niestety lub i na szczęście interpretacja to nie prawo, nawet ta wydana przez ministra, więc jest jeszczeo opcja wejścia w spór z organem i wystąpić do organu odwoławczego, być może ten wskaże ścieżkę jaką należy przejść aby uzyskać właściwe pozwolenie.

Re: zmiana pozwolenia-decyzja na odzysk

Wysłany - 2007-11-14 21:15:13
GOŚĆ
a co z decyzją na wytwarzanie odpadów w przypadku SDP chciałabym ją rozszerzyć. Chodzi o uzyskanie decyzji na proces recyklingu, zwiększyć o dodatkowe odpady których nie mam a które z samochodów uzyskuje oraz zwiększyć maksymalne ilości wytworzenia tych odpadów co mam. Moje pytanie czy w programie wnioskuje o zmianę decyzji i cały program który już mam rozszerzam czy wnioskuje o dodatkową decyzi i wtedy w programie pisze to czego nie mam.

Ilość rekordów 1 do 12 z 12

UWAGA!!! - zanim wypełnisz formularz przeczytaj uważnie

info

REGULAMIN

Nazwy pól wymaganych zostały pogrubione

Autor -
(identyfikator do 12 znaków)

Jeśli chcesz by inni użytkownicy serwisu mogli się z Toba skontaktować - zarejestruj się

Temat(do 60 znaków)
Treść (do 1500 znaków)
nie może zawierać danych kontaktowych, email, www, ofert biznesowych
Kod z obrazka wpisz w poniższe pole

Twój wpis zostanie opublikowany po akceptacji treści przez administratora

Jedynie wpisy użytkowników zarejestrowanych publikowane są na forum bez koniecznej akceptacji administratora. Nie zwalnia to jednak z koniecznosci stosowania się do zasad korzystania z forum. W przypadku łamania zasad użytkownik mimo rejestracji może utracić prawo do publikacji wypowiedzi bez akceptacji administratora

=>Bezpłatna rejestracja

ODPADY, RECYKLING - Wszelkie prawa zastrze�one
 
 
 
 
 
 
 
EKO Partnerzy