Portal branży recykling, odpady, ochrona środowiska - gartija.pl

Platforma wymiany informacji oraz promocji i reklamy dla firm działających w branży Inżynierii Środowiska

Artykuły

Pod koniec ubiegłego roku, w połowie drogi między Krakowem a Katowicami (Trzebinia) powstał jeden z najnowocześniejszych zakładów przetwarzania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego w Europie! Niedługo osiągnie on poziom maksymalnych mocy przerobowych, w czerwcu Zarząd uruchamia bowiem drugą zmianę. Oznacza to, że w Polsce coraz więcej sprzętu jest przetwarzana w bezpiecznym dla środowiska procesie. Do tej pory normy środowiskowe spełniały tylko dwa inne zakłady. 

Autor: eGartia
Dodano: 2013-06-24
Odsłon: 2281

Sałata, bukiet kwiatów, obierki ziemniaków czy fusy z kawy — odpady organiczne to w kuchni normalność. Można z nich wytworzyć  bogaty w substancje odżywcze kompost, ale najpierw odpady te muszą zostać oddzielnie zebrane, co dla wielu konsumentów jest czynnością uciążliwą i niehigieniczną.

Autor: eGartia
Dodano: 2011-11-25
Odsłon: 4100

Wiele film zajmujących się recyklingiem pozyskuje miedź z kabli poprzez ich opalenie. Praktyka taka często sprowadza się do wrzucenia kabli do beczki, polania ich benzyną lub rozpuszczalnikiem i podpalenia. Mało kto zwraca uwagę na fakt, iż w ten sposób zatruwane jest środowisko naturalne. Priorytetem jest osiągnięcie zysku. Szacuje się, że w przeciętnym gospodarstwie domowym zastosowanych jest około 120 kg kabli i przewodów. Do tego dochodzą samochody osobowe, w których występuje kolejnych kilkadziesiąt kilogramów.

Autor: GOŚĆ
Dodano: 2011-08-25
Odsłon: 44712

Rusza  nowy projekt badawczy wspierany przez Komisję Europejską  - Greenland , który  umożliwi praktyczne zastosowanie technologii remediacji gleby opartych na roślinach i mikroorganizmach. W konsorcjum  realizującym projekt znalazło się 17 partnerów  z 10 krajów UE, w tym  wrocławska firma ATON-HT.


Autor: eGartia
Dodano: 2011-07-20
Odsłon: 846
W dniach 13-16 września b.r. podczas dwudziestej siódmej edycji targów TAROPAK w Poznaniu Tomra Orwak Polska zaprezentuje dwie tegoroczne nowości – bezdotykowy kompaktor Orwak 1030 oraz przemysłową belownicę Orwak 3605.
Autor: eGartia
Dodano: 2010-08-30
Odsłon: 522

Ilość rekordów 1 do 5 z 12

12 3 ...
Patronujemy
!
Wpięci w sieć "Gartija"

www.ecoprogres.plWykonamy stronę www dla Twojej firmy

Dowiedz się więcej ...

Przykładowe szablony strony

Recykling, odpady, ochrona środowiska - gartija.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone
 
 
 
 
 
 
 
EKO Partnerzy