Portal branży recykling, odpady, ochrona środowiska - gartija.pl

forum dyskusyjne

pytaj, ... odpowiadaj, ... dyskutuj , daj się poznać innym jako fachowiec w branży

Aby prawidłowo korzystać z serwisu, należy włączyć w przeglądarce obsługę JavaScript.
Jeżeli nie wiesz jak to zrobić, skorzystaj z pomocy jej producenta.
Działy tematyczne

Stacja demontażu

Wysłany - 2007-02-16 11:37
Odsłony - 20355
argus
witam
chce otworzyć stację demontażu i w związku z tym mam pytanie czy jest możliwość podjęcia współpracy z jakąś działającą już siecią stacji i na jakich to sie odbywa warunkach.
ewentualnie czy ktoś z doswiadczenia może powiedzieć jak najbardziej bezboleśnie przebrnąć przez te wszystkie sprawy związane z uzyskaniem zezwoleń???

z gory dziękuje za pomoc
Odpowiedz na tę wiadomość
Obserwuj wątek
Odpowiedzi

Re: stacja demontażu

Wysłany - 2007-02-17 18:37:59
dar
w Polsce nie ma sieci rozumianej według ustawy o recyklingu samochodów. Nie można także przejść bezboleśnie przez polskie procedury. Trzeba wydać kasę i odczekać swoje zanim otrzyma się decyzje.

Re: stacja demontażu

Wysłany - 2007-02-21 22:31:11
GOŚĆ
a Polska Sieć Recyklingów Pojazdów słyszałam że obejmują cały kraj i dlatego można od nich uzyskać oświadczenie dla firm wprowadzających pojazdy...

Re: stacja demontażu

Wysłany - 2007-02-23 16:56:23
dar
przyjmując zapisy prawne jako wykładnię obowiązku to należy stwierdzić, że wszyscy, którzy informują o posiadaniu sieci mówiąc delikatnie mijają się z prawdą. Znam przynajminiej parę miejsc gdzie działające stacje demontażu nie sa związane z żadna organizacją, a wokół nich nie ma innych stacji w promieniu mniejszym niz 50 km. W zwiazku z tym trzymając sie definicji ustawy w Polsce nie może być mowy o sieci. Przekręt jest możliwy tylko dzieki temu, że organy, ktorym przedstawia sie zaświadczenia o posiadaniu sieci nie sprawdzają tego czy sieć faktycznie jest czy jej nie ma i zadawalaja się kolorowym "certyfikatem"..

Re: stacja demontażu

Wysłany - 2007-03-01 20:37:57
GOŚĆ
Kolego nic tu nie przeskoczysz najpierw udaj sie do Urzędu miasta bądz gminy i zoabcz co w tym miejscu rzewiduje plan zagospodarowania terenu bo wiele gmin nie chce u siebie takiej działalnosci Jesli CI sie uda to zgłoś warunki zabudowy potem pozwolenie nabudowe ale przed tym raopry środowiskowy z oddziałowaniem inwestycji na wode ,powietrze i glebe jak to załatwisz to daj znac. Pozdrawiam i zycze cierpliwosci bo bedziesz jej duzo potrzebował na wojnie z urzędasami.

Re: stacja demontażu

Wysłany - 2007-03-13 15:42:12
EkoPrzestrzeń
Witam!

W celu uzyskania pozwolenia na prowadzenie stacji demontażu pojazdów, trzeba zarezerwować sobie przynajmniej pół roku. Sprawa jest proceduralnie bardzo długa. Należy bowiem;
1. Udać sie do urzędu miasta do wydz. ochrony środowiska i złożyć wniosek o wydanie decyzji środowiskowej na stacje demontażu pojazdów. W związku z tym, że jest to przedsięwzięcie, które należy do przedsięwzięć wymagających raportu, do w/w wniosku trzeba będzie dołączyć raport oddziaływania stacji demontażu pojazdów na środowisko. Jednocześnie można prowadzić postępowanie w wydziale Architektury i budownictwa, gdzie należy wystąpić z wnioskiem o wydanie decyzji o warunkach zabudowy.
Po uzyskaniu decyzji o warunkach zabudowy i decyzji środowiskowej, należy wystąpić do Urzędu Wojewódzkiego w celu uzyskania pozwolenia na prowadzenie stacji demontażu pojazdów, w którym należy uwzględnić wytwarzanie i odzysk odpadów.

pozdrawiam

ekoprzestrzen

Jak założyć stacje demontażu

Chce otworzyć stacje demontażu

Wymagania odnośnie stacji demontażu

Re: stacja demontażu

Wysłany - 2007-03-14 22:01:44
Arus
No to kolego życze Powodznia.
Punkt Pierwszy najdz miejsce w miescie w gminie ktore bedzie miejscem przemysłowym
Punkt 2 Musisz wystąpić o warunki zabudowy
Punkt 3 Raport środowiskowy jak to załatwisz daj znać

Re: stacja demontażu

Wysłany - 2007-03-15 13:19:15
dar
jeśli teren zainwestowania jest objety planem zagospodarowania to nie ma konieczności uzyskiwania decyzji o warunkach zabudowy

Re: stacja demontażu

Wysłany - 2007-03-16 17:44:27
Eko
Kolego do raportu to daleka droga a pół oku to chyba z dobrymi układami to zajmuje. Jak pojdzie do ochrony środowiska to go wysla do architektury i geodezji zeby mu powiedzieli czy tam to moe robic raport to pozniej raport jest potrzebny aby mu wydali WARUNKI ŚRODOWISKOWE koleżko. A jak za rok sie wyrobi z papierami to bedzie OK. Bo sporzadzenie rapottu to jest miesiac i wydanie warunkow czas oczekiwania przynajmniej 30 dni. Potem trzeba przekwalifikować hale zeby była halą do stacji demontażu to tez kolejne 2 miesiace. A jak buduje to warunki zabudowy i pozwolenie no i ocywiscie budowa potem zostaje konrola. I na samo wydanie pozwolenia od wojewody kolejny mesiąc. nie mowie juz o tych wymogach Dziennik Ustaw z 2005 r. > Nr 143 > poz. 1206. Jak zrobisz to w pół roku to jestes mistrzem.

Re: stacja demontażu

Wysłany - 2007-03-16 17:44:44
Eko
Jesli teren jest objety planem zaptaj czy tam takie cos przewiduja potem wystapo pozwolenie na budowe i szykuj to wszystko Dziennik Ustaw z 2005 r. > Nr 143 > poz. 1206

Re: stacja demontażu

Wysłany - 2007-03-16 21:34:10
Eko
Po uzyskaniu decyzji o warunkach zabudowy i decyzji środowiskowej, należy wystąpić do Urzędu Wojewódzkiego w celu uzyskania pozwolenia na prowadzenie stacji demontażu pojazdów, w którym należy uwzględnić wytwarzanie i odzysk odpadów.
Mozesz mi to wytłumaczyć - bo jak zrobisz to to jest jeszcze pułapka w Architekturze bo musza uznac ze ta hala moze byc urzywana do demontażu nazywa się to zmiana sposobu urzytkowania obiektu budowlanego. Chyba ze budujesz hale od podstaw to wtedy musisz miec pozwolenie na budowe a jesli korzystasz juz ze zbudowanej to znajdz sobie dobre biuro projektowe bo bedzie Ci potrzebny projekt technologiczny, wsystkie projekty od instalacji wod-kan przez energetyke jak dobrze pojdzie bo jeszcze moga kazac ci wentylacje robic. Nastepnie wystkie uzgodnienia typu p.poż, sanitarne i inne robisz takie projekty jakbys nowa hale budował nie wprowadzaj ludzi w błąd. Masz wiedze w tym temacie to widac ale chyba tego sam nie załatwiałes.Pozdr.Jak chcesz cos jeszcze to napisz i nie mow ze trwa to pół roku.

Re: stacja demontażu

Wysłany - 2007-03-16 18:03:16
Eko
nie daj sobie mydlic oczu to ne trwa poł roku.Raport środowiskowy około 4 tys. czas oczekiwnia około miesiaca.Zobaczczy masz na to kase bo ja tez tak myslałem istanąłem w połowie powiedza Ci ze tylko to i to a jjak zaczniesz to Ci non stop beda wymyslac.

Re: stacja demontażu

Wysłany - 2007-03-16 20:48:18
dar
ja się z Eko zgadzam

Re: stacja demontażu

Wysłany - 2007-03-19 19:09:42
GOŚĆ
ja też się zgadzam z moimi przedmówcami...

Re: Stacja demontażu

Wysłany - 2007-04-13 13:26:01
GOŚĆ
moze mi ktos powie co jest jezeli sam bede zwozil samochody i rozkrecalbym je cale no z kilkoma osobami i chcialbym czesci sprzedawac, ale tylko auta moje na wlasnym terenie a nie przyjmowalbym zadnych aut ro tzw rycyklingu , poprostu przywoze auta rozkrecam i sprzedaje czesci , tez mam miec stacje demontazu :/ ????

Re: Stacja demontażu

Wysłany - 2007-04-13 16:32:04
dar
prawo zabrania takich działań. "rozkręcać" można tylko w stacji demontażu upoważnionej przez wojewodę. Za naruszenie tego obowiazku grożą sankcje karne.

Re: Stacja demontażu

Wysłany - 2008-09-29 23:09:47
trol
nie polecam dzialac bez zgody wojewody,i bez stacji demontazu-sankcje karne sa straszne wlasnie w ubieglym roku mnie to spotkalo...............nie polecam wizyty inspektorow ochrony srodowiska,policji,izby celnej i urzedu skarbowego,ciezko z nimi sie gada,pozdro

Re: Stacja demontażu

Wysłany - 2008-11-12 10:03:59
B.M.
witam wszystkich .Ja również myślę ,żeby otworzyć stację demontażu pojazdów.Trochę mnie przeraża to bieganie za zezwoleniami,ale sądzę,że sobie poradzę.Nie wiem od czego zacząć,chcę pozyskać dotację z UE na tą działalność.Jeśli mógłby mi ktoś podpowiedzieć....z góry dziękuję

Re: Stacja demontażu

Wysłany - 2009-01-31 17:00:17
misio
Nie jestes sam tez mysle o takiej stacji :)
Czy 100tys zł wystarczy na wyposazenie i przeprawe proceduralną?? jesli mam znaleziona hale ??
Moze ktos krok po kroku napisalby co i jak przechodzil albo co trzeba zrobic :)
Pozdrawiam

Re: Stacja demontażu

Wysłany - 2009-02-02 12:30:59
Aga
Pytasz o procedure papierkową czy budowe. Wiadomo że musisz mieć teren dostosowany wg przepisów rozporządzenia o minimalnych wymaganiach.. Czyli najważniejsze plac, separator i waga.... Równoczesnie piszesz lub zlecasz komuś napisanie wniosku (niech cie nie myli prosta nazwa wniosek musi zawierać plan gospodarki odpadami). wniosek sporządzany jest na podstawie ustawy o odpadach.

Re: Stacja demontażu

Wysłany - 2009-02-04 11:25:18
GOŚĆ
Moja rada daj sobie spokój na samym początku bo procedury trudne i długotrwałe
a jak już działa po wielkich bólach to i tak zyski z niej żadne .Uwierz bo wiem co pisze .

Ilość rekordów 1 do 20 z 32

UWAGA!!! - zanim wypełnisz formularz przeczytaj uważnie

info

REGULAMIN

Nazwy pól wymaganych zostały pogrubione

Autor -
(identyfikator do 12 znaków)

Jeśli chcesz by inni użytkownicy serwisu mogli się z Toba skontaktować - zarejestruj się

Temat(do 60 znaków)
Treść (do 1500 znaków)
nie może zawierać danych kontaktowych, email, www, ofert biznesowych
Kod z obrazka wpisz w poniższe pole

Twój wpis zostanie opublikowany po akceptacji treści przez administratora

Jedynie wpisy użytkowników zarejestrowanych publikowane są na forum bez koniecznej akceptacji administratora. Nie zwalnia to jednak z koniecznosci stosowania się do zasad korzystania z forum. W przypadku łamania zasad użytkownik mimo rejestracji może utracić prawo do publikacji wypowiedzi bez akceptacji administratora

=>Bezpłatna rejestracja

ODPADY, RECYKLING - Wszelkie prawa zastrze�one
 
 
 
 
 
 
 
EKO Partnerzy