Portal branży recykling, odpady, ochrona środowiska - gartija.pl

forum dyskusyjne

pytaj, ... odpowiadaj, ... dyskutuj , daj się poznać innym jako fachowiec w branży

Aby prawidłowo korzystać z serwisu, należy włączyć w przeglądarce obsługę JavaScript.
Jeżeli nie wiesz jak to zrobić, skorzystaj z pomocy jej producenta.
Działy tematyczne

Specjalista ds. Ochrony Środowiska

Wysłany - 2007-10-03 13:20
Odsłony - 509490
GOŚĆ
Witam,
chciałbym prosić o informacje na temat zarobków osób pełniących rolę specjalistów ds. ochrony środowiska w firmach.
Czy jest to zawód opłacalny finansowo?
Słyszałem, ze z praca nie jest łatwo.
Za rok kończę studia i chciałbym sie zorientować w sytuacji na rynku.
Czy warto pchać ten wózek czy od razu założyć, ze po studoach muszę szukac pracy w innym zawodzie

Pozdrawiam
Odpowiedz na tę wiadomość
Obserwuj wątek

Oferty biznesowe związane z tematem wątku dyskusji

Odpowiedzi
12 3 4 5 6 7 ...

Re: Specjalista ds. Ochrony Środowiska

Wysłany - 2007-10-03 15:34:37
GOŚĆ
Hejka, myślę, że nie warto zakładać, że po studiach bedziesz musiał szukać pracy w innym zawodzie, spróbuj w tym, który studiujesz. Coraz więcej jest poszukiwanych specjalistów w zakresie ochrony środwiska, ja wprawdzie jestem po inzynierii, ale też szukałam pracy w tym zawodzie i owszem trzeba uzbroić sie w cierpliwość, ale można prace znaleźć. Warto dzwonić po firmach i sie pytac, jest dużo małych firm specjalizujących sie w tej dziedzinie, które szukając pracowników raczej sie nie ogłaszają. Jeśli chodzi o zarobki to różnie to bywa - w małej firmie, na początku (bez doświadczenia), w średniej wielkości mieście zarobisz trochę powyżej 1000 zł (pensja wzrasta z doświadczeniem). Nie wiem jak z zarobkami w duzych firmach i miastach, powodzenia:)

Re: Specjalista ds. Ochrony Środowiska

Wysłany - 2007-10-04 10:48:21
GOŚĆ
Specjalista ds. Ochrony Środowiska jest określeniem bardzo szerokim, ponieważ daje duże mozliwości manewru. Od zakładów pracy po firmy konsultingowe, a nawet prowadzenie własnego "biznesu". Oczywiście osiagnięcie pozycji, stanowiska, na którym zacznie się naprawde dobrze zarabiać według mnie wymaga wielu lat pracy i zdobywania doświadzenia, ale temat jest szeroki i (według mnie) fascynujacy,
Pozdrawiam:)

Re: Specjalista ds. Ochrony Środowiska

Wysłany - 2007-10-09 10:09:14
GOŚĆ
rok pracy, 2500 netto + szkolenia z zakresu ochrony środowiska, za jedno szkolenie 1000netto.
Jest praca dla spec OŚ gdyż coraz więcej firm wprowadza ISO 14001.

Re: Specjalista ds. Ochrony Środowiska

Wysłany - 2007-10-10 10:49:54
Ola
hahaha.. to chyba tylko warszawa :|

Re: Specjalista ds. Ochrony Środowiska

Wysłany - 2007-10-10 12:02:31
GOŚĆ
Nie tylko Warszawa, 2500 netto można też uzyskać w innych miastach - wrocław, opole, katowice, częstochowa. Ale na początku zarabiałem dużo mniej.

Re: Specjalista ds. Ochrony Środowiska

Wysłany - 2007-10-10 15:02:08
GOŚĆ
2500 netto to nie warszawa, ale rok temu zaczynałam od 1000 netto. Po co miałabym kłamać?
Moja koleżanka zarabia obecnie 2400 netto na tym samym stanowisku i zmienia robotę na lepiej płatną.

Re: Specjalista ds. Ochrony Środowiska

Wysłany - 2007-10-10 19:53:25
dar
jeśli to nie tajemnica to proszę o informację jak można, w ciagu roku, zdobyć wiedzę (umiejętności) specjalisty ochrony środowiska aby chociażby prowadzić szkolenia za np. 1000 zł? Czy wystarczy poczytać ustawę np. Prawo ochrony środowiska albo umowę ADR?

Re: Specjalista ds. Ochrony Środowiska

Wysłany - 2007-10-11 11:08:55
GOŚĆ
Mnie też to ciekawi.. studia skończyłam rok temu i jak na razie widze dwa problemy:
-na południu kraju nie szukają specjalistów ds. ochrony środowiska
-wszyscy chcą aby wykazać sie doświadczeniem (tylko gdzie go zdobyć??)

Ja miałam "szczęście" i udało mi się znalleść pracę w firmie konsultingowej.. po roku dostałam owszem podwyżke - 1200 netto, dlatego bardzo mnie interesuje w jakim rejonie kraju można tak dobrze zarobić i czy są to zakłady przemysłowe czy równiez firmy konsultingowe
Pozdrawiam :)

Re: Specjalista ds. Ochrony Środowiska

Wysłany - 2007-10-11 11:09:27
GOŚĆ
Dar, dlaczego w ciągu roku? No jeżeli spałeś na swoich studiach to faktycznie możesz miec problemy z zarobkami...Mnie na moich studiach (politechnika) nauczyli sporo, a rok pracy dodatkowo zrobił swoje. Odwiedzisz w ciągu roku 20 klientów z różnych branż, rozgryziesz nowe probllemy, wymogi i przygotujesz ich do certyfikatu ISO 14001 to poznasz obszary i przepisy ochrony środowiska o jakich nawet nie śniłeś...2 razy zmienisz pracę (kolejne nowe doświadczenia), przemaglują Ciebie podczas auditów certyfikujących, do tego bierzesz czynnie udział w różnych szkoleniach...I oczywiście najwazniejsze-bystra głowa :)

Re: Specjalista ds. Ochrony Środowiska

Wysłany - 2007-10-11 16:46:18
Bartosz
o cholera dar,
powinno pojść Ci w pięty,
weź się do roboty:)

Re: Specjalista ds. Ochrony Środowiska

Wysłany - 2007-10-11 22:04:58
dar
Masz rację Bartosz poszedł ostro po bandzie i to bez trzymanki :)

Cóż, kolego Gościu faktycznie moje zamiłowanie do spania było i jest duże. Swoją drogą nie poznaem jeszcze takiej szkoły i takich absolwentów, nawet po politechnice, którzy byli przygotowani do pracy w zawodzie specjalisty ochrony środowiska - zawodzie w dużej mierze interdyscyplinarnym. Robisz na mnie ogromne wrażenie. Szkoda, że w moich rejonach nie spotyka się takich łebskich twardzieli. Życzę jeszcze większych sukcesów mam nadzieję, że z pożytkiem dla Twoich pracodwaców i klientów. Może zechcesz właczyć się w dyskusję na tym forum. Jest sporo ludzi , którzy potrzebują tutaj odpowiedzi na pytania, a i ja pewnie coś liznę. Warto wymieniać doświadczenia. Obierz sobie nika by można było Ciebie rozpoznać.
Pozdro dla ludków

Re: Specjalista ds. Ochrony Środowiska

Wysłany - 2007-10-12 09:49:05
GOŚĆ
Zgadzam się z Tobą Dar, nie jestem "środowiskowcem" z wykształcenia a siedze w tej branży od kilku dobrych lat i z własnego doświadczenia mogę powiedzieć że wg mnie nie da się całkowicie wyszkolić środowiskowca na studiach.... czasmi potrzeba mieć wiedzę chemika, czasami prawnika, a czasami "systemowca" (ISO).... ale moze się mylę....

Re: Specjalista ds. Ochrony Środowiska

Wysłany - 2007-10-12 12:00:37
dar
Moim zdaniem Twoja diagnoza jest poprawna dlatego nad sprawami ochrony środowiska powinien pracować doświadczony zespół pod nadzorem doświadczonego lidera. Doświadczenie to jak ktoś juz napisal wcześniej to są lata pracy i wiele popełnionych błędów. Prowadzenie wartościowego merytorycznie szkolenia za 1000 zl to moim zdaniem dla czlowieka po 1 roku pracy polega jedynie na przeczytaniu opracowań lub opinii innych, a nie na udzielaniu satysfakconujacych inforamcji-porad.
Chętenie zapoznam się z Twoimi umiejętnościami a i inni koledzy forumowicze np. Pszczoła czy Bartosz pewnie też - mam nadzieję. Ponawiam więc prośbę o włączenie się w życie tego forum.
Pozdrawiam

Re: Specjalista ds. Ochrony Środowiska

Wysłany - 2007-10-13 21:46:12
Bartosz
Daleki jestem od sprawdzania umiejętności kogokolwiek. Ale bardzo chętnie wymienię się spostrzeżeniami z ludźmi bardziej doświadczonymi ode mnie.
Zatem zapraszam gościa do dyskusji.

Pozdrawiam

Re: Specjalista ds. Ochrony Środowiska

Wysłany - 2007-10-14 23:59:58
Anika
Słuchajcie Panowie co wy mi tutaj piszecie, czytając was wszystkich można w całość sklecić wasze słowa, sama pracowałam 15miesięcy jako spec.ds ochrony środowiska, nie jest to łatwy chleb dla osób które"przesypiają" tematy nie ważne czy na studiach czy w życiu codziennym; w tej dziecinie trzeba być interdyscyplinarnym;sama jestem z wykształcenia chemikiem środowiska i wiem co to znaczy mieć wiedzie o ISO14001, gospodarce wodnościekowej, odpadowej czy ochronie powietrza dla małych średnich i dużych przedsiębiorstwie.A jeśli chodzi o pensje to są różne uwarunkowania co do podwyżki: ja jestem z tych co mieli laika szefa bojącego sie o swoje stanowisko,który po roku pracy nadal chciał mi dawać 1000zł/netto wynagrodzenia itp.; ale są firmy które naprawdę płaca dobrze nawet do 4000 tys i nie musi być to warszawa;Dar trochę źle piszesz: przeprowadzenie szkoleń nie polega na" polega jedynie na przeczytaniu opracowań lub opinii innych,a nie na udzielaniu satysfakcjonujących informacji-porad". Jeżeli nie czujesz bluesa w ochronie środowiska to jeżdżąc i douczając sie na jakichkolwiek warsztatach szkoleniowych nic ci nie pomoże w przeprowadzeniu prawidłowego szkolenia dla zainteresowanych i zarabiając więcej niż 1000zł za przedstawienie tematu na kilkugodzinnych spotkaniach. Na szkolenie siebie jest świetnie mieć także mentora który potrafi i chce wprowadzić w tajniki "mafii" środowiskowej. bo inaczej to kicha-1,3 lata nie pomogą w bieżącym zrozumieniu zawiłości z ochr. środowiska.

Re: Specjalista ds. Ochrony Środowiska

Wysłany - 2007-10-16 08:52:35
dar
Nie zamierzałem wracać już do tego tematu ale skoro go podjęto to zadam jeszcze jedno pytanie (związane z sensem mojej ostatniem wypowiedzi) Aniko czy uważasz, że juz po roku pracy w charakterze specjalisty ochrony środowiska można, z sukcesem, uczyć innych tego zawodu?

Re: Specjalista ds. Ochrony Środowiska

Wysłany - 2007-10-16 09:33:36
GOŚĆ
Dar, ja nie uczę zawodu. Ja przedstawiam aktualne wymogi prawne, jak z nich wybrnąć itd.
jeden ochroniarz robi obliczenia do emisji, drugi operaty wodno-prawne, 3 zna wszystkie wymogi prawne i tak się kręci.

Jesli proponują mi nowe szkolenia to znaczy, że nie czytam im ustaw bo mogliby robić to sami...
Nie twierdzę, że nie ma lepszych ode mnie. Wszak na chleb i wakacje zarabiam:)
Czy sądzisz, że lekarz po roku pracy nie jest dobrym lekarzem?
Jak byłam na pewnym szkoleniu jako uczestnik to byłam zażenowana tym co mówił facet siedzący w branży od 15 lat...Zresztą co tu gadać o doświadczeniu, skoro POŚ ruszył się najbardziej w ostatnich 5 latach???
Wczoraj rozmawiałam z koleżanką. Po 1,5 roku pracy jako "ochroniarz" będzie w 3 pracy za 3 tys netto.
Co do zaglądania na forum-mam mało czasu, bo PRACUJĘ w pracy i w domu :)

Re: Specjalista ds. Ochrony Środowiska

Wysłany - 2007-10-16 10:18:19
dar
Dziękuje za interesujacą wypowiedź. Szkoda, że masz tak mało czasu, bo jeśli jak piszesz wyżej, potrafisz przedstawiać jak wybrnąć z aktualnych wymogów prawnych mogłabyś pomóc wielu ludziom, którzy szukaja odpowiedzi na tym forum. Może jednak od czasu do czasu coś tu skrobniesz.
Pozdro dla ludków

Re: Specjalista ds. Ochrony Środowiska

Wysłany - 2007-10-17 00:04:15
GOŚĆ
Bardzo zaiteresowała mnie prowadzona dyskusja na forum.. jako 'mlodszy' kolega mialbym prosbe.. moze ktos moglby mi polecic firmy, w ktorych moglbys probowac 'zaczepic' sie na praktyki, tak by zyskac jak nawiecej wiedzy (w gre wchodzilby Krakow lub okolice)..

Re: Specjalista ds. Ochrony Środowiska

Wysłany - 2007-10-17 13:58:41
Anka
Witam Wszystkich!! W ciagu roku pracy nie można uczyc innych bo nie ma sie jeszcze tej wiedze Wiedza zdobyta na studjach to jest min. jakie sie powinno znac dopiero lata praktyki i siedzenie w ustawach, rozporzadzeniach moga podniesc kwalifikacje Owszem rok czy dwa to jest juz cos ale zawsze mało...
Ale prace mozna znalesc jezeli sie tylko chce Owczem poczatki sa zawsze ciezkie ale mysle ze z czasem bedzie lepiej :)
pozd

W tym miejscu mogą być prezentowane oferty biznesowe związane z tematek wątku dyskusji

Ilość rekordów 1 do 20 z 251

12 3 4 5 6 7 ...

UWAGA!!! - zanim wypełnisz formularz przeczytaj uważnie

info

REGULAMIN

Nazwy pól wymaganych zostały pogrubione

Autor -
(identyfikator do 12 znaków)

Jeśli chcesz by inni użytkownicy serwisu mogli się z Toba skontaktować - zarejestruj się

Temat(do 60 znaków)
Treść (do 1500 znaków)
nie może zawierać danych kontaktowych, email, www, ofert biznesowych
Kod z obrazka wpisz w poniższe pole

Twój wpis zostanie opublikowany po akceptacji treści przez administratora

Jedynie wpisy użytkowników zarejestrowanych publikowane są na forum bez koniecznej akceptacji administratora. Nie zwalnia to jednak z koniecznosci stosowania się do zasad korzystania z forum. W przypadku łamania zasad użytkownik mimo rejestracji może utracić prawo do publikacji wypowiedzi bez akceptacji administratora

=>Bezpłatna rejestracja

ODPADY, RECYKLING - Wszelkie prawa zastrze�one
 
 
 
 
 
 
 
EKO Partnerzy