Portal branży recykling, odpady, ochrona środowiska - gartija.pl

forum dyskusyjne

pytaj, ... odpowiadaj, ... dyskutuj , daj się poznać innym jako fachowiec w branży

Aby prawidłowo korzystać z serwisu, należy włączyć w przeglądarce obsługę JavaScript.
Jeżeli nie wiesz jak to zrobić, skorzystaj z pomocy jej producenta.
Działy tematyczne

Skup surowcow wtórnych - pozwolenia

Wysłany - 2012-02-20 20:09
Odsłony - 4470
GOŚĆ
Witam serdecznie .chcę otworzyc mały skup złomu i metali kolorowych na własnej działce ,problem jest w tym że działka ta nie jest utwardzona i bez zabudowań. Wiem że muszę złozyć wniosek o zmianie sposobu zagospodarowania do U.G po uzyskaniu pozytywnej decyzji , składam wniosek do Ochrony Srodowiska w Starostwie, i tu muszę określić sposób magazynowania , chciałabym postawić dwa kontenery na złom a metale kolorowe składować w pojemnikach i składować je w garażu metalowym . NO I ?
Niewiem czy mam szanse uzyskać takie pozwolenie . Czy wogóle ubiegać się o nie ?

Bardzo proszę o szczerą podpowiedż. Pozdrawiam
Odpowiedz na tę wiadomość
Obserwuj wątek

Oferty biznesowe związane z tematem wątku dyskusji

Odpowiedzi

Re: Skup surowcow wtórnych - pozwolenia

Wysłany - 2012-02-21 08:54:52
Każde zbieranie odpadów jeżeli zaczyna się od zera, należy poprzedzić decyzją środowiskową, o którą wnioskuje się w gminie. Ostatnio robiłem wniosek wraz z kartą informacyjną dla punktu zbierania surowców wtórnych i ZSEiE przy założeniach, że kontenery i pojemniki będą na betonowej wylewce stały pod wiatą. Wniosek przeszedł pozytywne zaopiniowanie przez RDOŚ oraz sanepid po jednym drobnym uzupełnieniu, teraz czekamy na wydanie decyzji, więc myślę że zmieścimy się w 3 miesiącach w kwestii załatwienia decyzji środowiskowej.

Re: Skup surowcow wtórnych - pozwolenia

Wysłany - 2012-02-21 11:23:15
GOŚĆ
Dziękuję za odpowiedż. Ale nie wiem czy dobrze zrozumiałam , piszesz że "przy założeniach ,że kontenery i pojemniki będą stały na cementowej wylewce i pod wiatą . I wniosek przeszedł pozytywnie ,tzn że nikt nie sprawdził ewentualnie nie dał Tobie terimnu na przygotowanie placu tak jak określiłeś we wniosku? A sanepid jaką rolę pełni ?
I jeszcze jedno pytanie : jaki koszt poniosłeś za uzyskanie pozwoleń ?


Pozdrawiam.

Re: Skup surowcow wtórnych - pozwolenia

Wysłany - 2012-07-27 16:13:17
GOŚĆ
podkleję się do tego wątku, i proszę o poradę .
prowadziłem skup złomu w między czasie starałem się o decyzję na zbiórkę i składowanie odpadów w Starostwie,urząd oddalił wniosek i kazał uzupełnić o decyzję o zmianie sposobu użytkowania placu i obiektu.Taką decyzję otrzymałem ale ona opierała się o opinię sąsiadów ,niestety jeden z nich decyzję podważył .Próbowałem sprawę załatwić bezpośrednio w Starostwie ,ale urząd zasłaniał się ustawą i wymogami ,więc nic nie zdziałałem .
Usunąłem się z placu i zamknąłem działalność ponieważ : raz że bałem się kary działania bez decyzji ,a drugi wiedziałem że facet dalej będzie podważał decyzję UG, i to będzie się przeciągało w czasie .
Ale zostawiłbym całą sprawę gdyby nie fakt ,że w tym samym miejscu otworzył się skup złomu i własciciel dostał decyzję zbierania odpadów bezpośrednio ze Starostwa omijajac UG i wymogi, które były odemnie wymagane.
No właśnie , strasznie mnie piekli wystosowac pismo do Starostwa o wyjasnienie sprawy ,ale zastanawiam się czy nie uwinę pętli na siebie bo jak by nie patrzył działałem bez decyzji na zbieranie odpadów.
Co Wy na to ?

Re: Skup surowcow wtórnych - pozwolenia

Wysłany - 2012-07-30 09:20:50
Możesz legalnie wyciągnąć wszelkie dokumenty / zezwolenia środowiskowe z urzędów, wiec sprawdź jaką decyzję ma konkurencja - w starostwie zezwolenie na zbieranie, w gminie decyzję środowiskową jeżeli robił.

Re: Skup surowcow wtórnych - pozwolenia

Wysłany - 2012-08-01 22:45:43
GOŚĆ
no to bardzo się cieszę ,wielkie dzięki za odpowiedż.
Pozdrawiam.

Re: Skup surowcow wtórnych - pozwolenia

Wysłany - 2012-10-11 19:46:09
GOŚĆ
Witam
Czy ktos moglby mi napisac co dalej ... a dokladnie mowiac, mam juz decyzje z ochrony srodowiska na skup zlomu, oraz warunki zabudowy .. Tam nie bede stawiac zadnego budynku, wewentualnie murek oddzielajacy i nne budownictwo od naszego placu, ale to wszystko bylo uwzglednione w wniosku o warunki zabudowy.. teraz jak juz dostane decyzje to co dalej ?? Prosze o pomoc , bo UG co innego mowi Starostwo co innego i juz nie wiem ...

W tym miejscu mogą być prezentowane oferty biznesowe związane z tematek wątku dyskusji

Ilość rekordów 1 do 6 z 6

UWAGA!!! - zanim wypełnisz formularz przeczytaj uważnie

info

REGULAMIN

Nazwy pól wymaganych zostały pogrubione

Autor -
(identyfikator do 12 znaków)

Jeśli chcesz by inni użytkownicy serwisu mogli się z Toba skontaktować - zarejestruj się

Temat(do 60 znaków)
Treść (do 1500 znaków)
nie może zawierać danych kontaktowych, email, www, ofert biznesowych
Kod z obrazka wpisz w poniższe pole

Twój wpis zostanie opublikowany po akceptacji treści przez administratora

Jedynie wpisy użytkowników zarejestrowanych publikowane są na forum bez koniecznej akceptacji administratora. Nie zwalnia to jednak z koniecznosci stosowania się do zasad korzystania z forum. W przypadku łamania zasad użytkownik mimo rejestracji może utracić prawo do publikacji wypowiedzi bez akceptacji administratora

=>Bezpłatna rejestracja

ODPADY, RECYKLING - Wszelkie prawa zastrze�one
 
 
 
 
 
 
 
EKO Partnerzy