Portal branży recykling, odpady, ochrona środowiska - gartija.pl

forum dyskusyjne

pytaj, ... odpowiadaj, ... dyskutuj , daj się poznać innym jako fachowiec w branży

Aby prawidłowo korzystać z serwisu, należy włączyć w przeglądarce obsługę JavaScript.
Jeżeli nie wiesz jak to zrobić, skorzystaj z pomocy jej producenta.
Działy tematyczne

Skup surowcow wtórnych

Wysłany - 2007-05-03 09:36
Odsłony - 15967
GOŚĆ
Witam!Planuję rozpoczęcie działaloności w zakresie skupu surowców wtórnych (puszki aluminiowe, PET-y, makulatura). Czy ktoś może mi podpowiedzieć jakie są wymagania dla takich punktów?Z gory dziekuje.
pozdrawiam

wątek zamknięty

Obserwuj wątek

Oferty biznesowe związane z tematem wątku dyskusji

Odpowiedzi

Re: Skup surowcow wtórnych

Wysłany - 2007-05-07 18:17:21
dar
Brak jednoznaczego aktu prawnego dla takiego przedsiewzięcia (w przeciwiństwie do np. stacji demontażu pojazów, składowisk)
Generalna zasada to - brak oddziaływania Twojej działalności na środowisko.
szczegółowe warunki określi decyzjia o uwarunkowaniach środowiskowych - jesli będzie to zmiana sposobu użytkowania lub budowa nowej instalacji.
Możesz jednak założyć z dużym prawdopodobieństwem, że ochrna środowiska bedzie chciała: utwardzonego placu, pojemników, ogrodzenia terenu, wagi, sorbentów, kanalizacj deszczowej i ewentualnie separatora. Jeśli sprawy lokalizacyjne masz dopięte to załatwiasz zezwolenia na prowadzenie działalności w zakresie obrotu odpadami - najczęściej w Starostwie.
Jeśli jednak sprawy lokalizacyjne nie są jeszcze dograne to prawdopodobnie czeka Ciebie konieczność sporządzenia raportu o oddziaływaniu na środowisko. wszystko jednak zależy od lokalnych zwyczajów urzędników, a głównie ich kompetencji
wyjasnienia te dot. ochrony środowiska ale pogadaj też ze strażakiem , sanepidem i pip

Re: Skup surowcow wtórnych

Wysłany - 2007-05-08 06:51:12
GOŚĆ
Już parę razy składałem wnioski. Wystarczy plac -najlepiej własna działka, która w planach zagospodarowania nie ma zakazanego zbierania złomu - trzeba sprawdzić w mapach geodezyjnych. Musisz napisać wniosek na podstawie wzoru z Ustawy o Ochronie Środowiska - miejsce ,techniczne możliwości, jako zabezpieczenie wystarczy TZW apteczka ekologiczna, Napiszesz i idziesz do UM płaciśz 618 PLN i po 30 dniach masz skup złomu. Czasem urzędnicy się pokwapią na kontrole tego placu ale żadko to się zdaza ponieważ mają obcykane mapy i wiedzą gdzie nie wydawac pozwoleń. W mieście i centrach jest cięzko zdobyć pozwolenie, najleszy jest plac na uboczu lub peryferiach miasta

Re: Skup surowcow wtórnych

Wysłany - 2007-05-08 10:50:00
dar
rozwiązanie, o którym raczy pisać Gość jest pewnie możliwe, ale tylko tam gdzie specjalnie ochroną środowiska urzędnicy się nie przejmują lub są bardzo slabo mobilni. Jeśli jesteś w takim terenie to szansa na podobne dziłanie może istnieć.

Re: Skup surowcow wtórnych

Wysłany - 2007-05-10 20:34:45
GOŚĆ
Przepraszam że się podepne pod temat ale czy otwierając skup makulatury jako dodatkową działalność trzeba zmieniać wpis w rejestrze czy wystarczy tylko zezwolenie ze starostwa

Re: Skup surowcow wtórnych

Wysłany - 2007-09-12 22:41:16
orlex
chce otwożyć skup makulatury i folii czy są jakieś dotacje dla tego typu działalności

Re: Skup surowcow wtórnych

Wysłany - 2007-09-12 22:41:30
orlex
mam pytanie czy otwożył pan juz tę firmę ??ja chce zacząć w tej dziedzinie tylko ze chce skupować makulature i folię ze wskazaniem na folię jakie dokumenty zezwolenia i no oczywiście czy to sie opłaca

Re: Skup surowcow wtórnych

Wysłany - 2007-10-06 22:32:02
GOŚĆ
Witam,
Też podpinam się pod pytanie czy to jest opłacalne skup makulatury i folii
Jakie używać belownice, i jak trzeba to segregować (karton, gazety ??? oddzielnie czy razem, foilia -myć czy może być brudna i czy ma znaczenie kolor)
pozdrawiam

Re: Skup surowcow wtórnych

Wysłany - 2007-10-07 15:31:53
fije
Z tego co pamietam to nie potrzeba zezwolenia na zbieranie makulatury i puszek.

Re: Skup surowcow wtórnych

Wysłany - 2007-10-08 11:32:01
dar
potrzeba
z wyłączeniem sytuacji gdy są to odpady komunalne wytwarzane przez władającego nieruchomością - ale ten wyjątek nie ma zastosowania dla tego wątku

Re: Skup surowcow wtórnych

Wysłany - 2008-04-27 22:43:18
GOŚĆ
mam problemy z otwarciem skupu makulatury i złomu mam działkę w warszawie w planach przestrzennych jest budownictwo mieszkaniowe na mojej działce była prowadzona działalność i w nowych planach mam zgode na działalność w parterze ale problem utkwił w gminie na warunkach zabudowy nie chcą mi przekształcić ogródka na teren pod 2 kontenery może ktos zna sposoby przeskoczenia tego?

Re: Skup surowcow wtórnych

Wysłany - 2008-05-02 00:45:53
GOŚĆ II
Obok mnie gość prowadzi skup złomu w okolicy która wg planu zagospodarowania przestrzennego jest przeznaczona na budownictwo jednorodzinne . W latach 90 tych otrzymał wszystkie potrzebne decyzje , które obecnie są uznane za wydane z naruszeniem prawa - ale tylko tyle . Firma hałasuje - żyć się po prostu nie da -----co można zrobić żeby go stamtąd usunąć w inne miejsce gdzie nie zakłócał by spokoju innym .

Re: Skup surowcow wtórnych

Wysłany - 2008-11-13 09:08:14
GOŚĆ
mi też nie robili większych problemów z placem, utwardzeniami studzienkami...itp....decyzję na zbieranie i transport wydali tylko i wyłącznie na podstawie złożonego przeze mnie wniosku, bez oględzin na miejscu :-) fakt, że jest strefa przemysłowa. prowadzę skup już 6 lat więc.....można i tak :-)) (odpukac)

Re: Skup surowcow wtórnych

Wysłany - 2009-04-23 15:56:16
GOŚĆ


mam pytanie czy otworzył pan juz tę firmę ??ja chce zacząć w tej dziedzinie tylko ze chce skupować makulature i folię ze wskazaniem na folię jakie dokumenty zezwolenia i no oczywiście czy to sie opłaca

Re: Skup surowcow wtórnych

Wysłany - 2009-04-25 20:07:59
GOŚĆ
po pierwsze trzeba założyc firmę (wpis do ewidencji, regon, konto bankowe, skarbówka, pieczątka, ZUS.....) po drugie złożyc wniosek do starostwa (wydziału ochrony środowiska) o wydanie decyzji zezwalającej na zbieranie i transport (jeżeli sam pan będzie transportował a jeżeli ktoś inny będzie dla pana przewoził musi miec zezwolenie na transport odpadów) odpadów. We wniosku będzie pan musiał podac miejsce gdzie będzie pan magazynował odpady i wtedy wydający decyzję zapewne sam upomni się lub nie o uwarunkowania środowiskowe ( zależy od zagospodarowania przestrzennego - ja np nie musiałem tego robic). I jak dla mnie to było na tyle, bo nie miałem kontroli ani żadnych innych wymogów typu utwardzone podłoże, pojemniki, separator itp. I to w sumie na tyle jeżeli chodzi typowo o skup odpadów. Inne pozwolenia to np w przypadku posiadania własnych środków transportu - "zezwolenie na przewozy drogowe rzeczy na potrzeby własne" - załatwia się to w wydziale komunikacji, kosztuje to chyba o ile dobrze pamiętam ok 1000 zł razem z wypisami ( trzeba miec po jednym wypisie na każdy samochód i wozic go w samochodzie). Decyzję zezwalającą na zbieranie i transport odpadów również trzeba wozic w każdym samochodzie - potwierdzoną notarialnie "za zgodnośc z oryginałem"

Re: Skup surowcow wtórnych

Wysłany - 2009-04-25 20:08:08
GOŚĆ
A czy się opłaca? Coś można na pewno zarobic, ale w obecnych czasach to nie najlepszy moment na otwieranie tego typu działalności. Długo nie było tak niskich cen za surowce i długoletnie firmy mają problemy z uciągnięciem skupów, więc nowo powstałym będzie tym bardziej ciężko.

Re: Skup surowcow wtórnych

Wysłany - 2009-10-26 14:41:43
xxx61
Moze bedzie ciezko może nie...to zalezy od ciebie i twojej koncepcji działania.Ja własnie jestem w trakcie otwarcia Skupu surowców wtórnych i makulatury.Ceny sa jakie sa ale nikt ci nie bedzie kazał od razu wszystkiego sprzeadawc odbiorcy. A ceny na wiosne mają pójsc w góre jesli chodzi o złom i makulature....

Re: Skup surowcow wtórnych

Wysłany - 2010-07-24 23:08:02
przemek29081
witam chce otworzyc skup zlomu,makulatury,foli i metali kolorowych.mam taka opcje ze miesiecznie mialbym okolo 60 ton samego zlomu tzw.pewniaka no i jak bym otworzyl skup to licze na to ze w miesiacu od drobnych zbieraczy moglbym wyciagnac z jakies 40ton,duzym atutem jest to ze bym skupowal makulature i folie,a umnie w miescie niema zadnego skupu z makulatura i folia.moim problemem jest to ze niemam dosc finansow zeby otworzyc taki skup.pisze do kogos kto jest wstanie wejsc w spolke,wyliczylem ze wciagu miesiaca mozna zarobic okolo 15tys.po odliczeniu placu itp - jestem ze stargardu szczecinskiego.

Moderowano

Forum nie jest miejscem prezentacji ofert biznesowych.

Treść zapytania została przepisana tutaj - http://www.gartija.pl/poszukiwany.php?fposz=vf&idfp=196

W tym miejscu mogą być prezentowane oferty biznesowe związane z tematek wątku dyskusji

Ilość rekordów 1 do 17 z 17Wątek zamknięty

ODPADY, RECYKLING - Wszelkie prawa zastrze�one
 
 
 
 
 
 
 
EKO Partnerzy