Portal branży recykling, odpady, ochrona środowiska - gartija.pl

forum dyskusyjne

pytaj, ... odpowiadaj, ... dyskutuj , daj się poznać innym jako fachowiec w branży

Aby prawidłowo korzystać z serwisu, należy włączyć w przeglądarce obsługę JavaScript.
Jeżeli nie wiesz jak to zrobić, skorzystaj z pomocy jej producenta.
Działy tematyczne

pozwolenie na zbieranie i transport odpadów

Wysłany - 2009-02-20 23:42
Odsłony - 4654
GOŚĆ
jak uzyskać pozwolenie na zbieranie i transport odpadów niebezpiecznych w tym medycznych i weterynaryjnychi inych niż niebezpieczne. co gdzie i jak załatwić .
Z góry dziekuję za pomoc
Odpowiedz na tę wiadomość
Obserwuj wątek
Odpowiedzi

Re: pozwolenie na zbieranie i transport odpadów

Wysłany - 2009-02-23 11:41:06
GOŚĆ
nie pozwolenie a zezwolenie. Na transport nie ma problemu bo składasz do właściwego ze wgledu na siedzibę firmy starosty podanie zgodnie z zakresem określonym w art. 28 ustawy o odpadach.
Jednoczesnie nalezy pamiętać, że działalność w zakresie transportu ubocznych produktów pochodzenia zwierzęcego nieprzeznaczonych do spożycia przez ludzi jest działalnością nadzorowaną przez służby weterynaryjne i powinna być prowadzona zgodnie z wymogami określonymi w:
- rozporządzeniu nr 1774/2002 Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 3 października 2002 r. ustanawiającego przepisy sanitarne dotyczące produktów ubocznych pochodzenia zwierzęcego nieprzeznaczonych do spożycia przez ludzi,
- rozporządzeniu Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 20 października 2005 r. w sprawie wymagań weterynaryjnych przy przewozie, wyłącznie na terenie Rzeczypospolitej Polskiej, ubocznych produktów zwierzęcych oraz sposobu wykorzystania tych produktów (Dz. U. Nr 217, poz. 1839).
Gorzej jest ze zbieraniem o ile tu chodzi o zbieranie (a nie o odbiór). Należy zacząć od zgodności z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego gminy, a potem w razie konieczności przejść proces decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach no i na końcu zezwolenie z ustawy o odpadach.

Re: pozwolenie na zbieranie i transport odpadów

Wysłany - 2009-02-23 14:26:45
GOŚĆ
Czy możesz coś więcej napisać na temat decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach, co i jak w tym temacie.
Z góry dziękuję

Re: pozwolenie na zbieranie i transport odpadów

Wysłany - 2009-02-24 09:30:55
GOŚĆ
Jeżeli Twoja inwestycja będzie wymagała jakichkolwiek działań z zakresu Prawa budowlanego (tj. pozwolenia na budowę, zatwierdzenia projektu budowlanego ) lub jeżeli będziesz musiał uzyskać decyzję o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu to zgodnie z art. 72 ustawy z dnia 3.10.2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (Dz. U. Nr 199, poz. 1227) przed wydaniem tych decyzji dla przedsięwzięć mogacych potencjalnie znacząco oddziaływać na środowisko ( a takim jest punkt zbierania lub przeładunku odpadów, w tym złomu - par. 2 ust. 1 pkt. 74 rozp. Rady Ministrów z dnia 9.11.2004 r. w sprawie określenia rodzajów przedsięwzięć mogących znacząco oddziaływać na środowisko oraz szczegółowych uwarunkowań związanych z kwalifikowaniem przedsięwzięcia do sporządzenia raportu o oddziaływaniu na środowisko - Dz. U. Nr 257, poz. 2573 ze zmianami) będziesz musiał uzyskać decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach. Organem właściwym prawdopodobnie będzie wójt, burmistrz, prezydent miasta a wymogi co do wniosku znajdziesz art. 74 i dalszych ustawy z dnia 3.10.2008

Ilość rekordów 1 do 3 z 3

UWAGA!!! - zanim wypełnisz formularz przeczytaj uważnie

info

REGULAMIN

Nazwy pól wymaganych zostały pogrubione

Autor -
(identyfikator do 12 znaków)

Jeśli chcesz by inni użytkownicy serwisu mogli się z Toba skontaktować - zarejestruj się

Temat(do 60 znaków)
Treść (do 1500 znaków)
nie może zawierać danych kontaktowych, email, www, ofert biznesowych
Kod z obrazka wpisz w poniższe pole

Twój wpis zostanie opublikowany po akceptacji treści przez administratora

Jedynie wpisy użytkowników zarejestrowanych publikowane są na forum bez koniecznej akceptacji administratora. Nie zwalnia to jednak z koniecznosci stosowania się do zasad korzystania z forum. W przypadku łamania zasad użytkownik mimo rejestracji może utracić prawo do publikacji wypowiedzi bez akceptacji administratora

=>Bezpłatna rejestracja

ODPADY, RECYKLING - Wszelkie prawa zastrze�one
 
 
 
 
 
 
 
EKO Partnerzy