Portal branży recykling, odpady, ochrona środowiska - gartija.pl

forum dyskusyjne

pytaj, ... odpowiadaj, ... dyskutuj , daj się poznać innym jako fachowiec w branży

Aby prawidłowo korzystać z serwisu, należy włączyć w przeglądarce obsługę JavaScript.
Jeżeli nie wiesz jak to zrobić, skorzystaj z pomocy jej producenta.
Działy tematyczne

metody zbierania odpadów

Wysłany - 2013-02-06 07:38
Odsłony - 6599
zuzka
witam :)
w nowej ustawie o odpadach ustawodawca zażyczył sobie podawania we wniosku o wydanie zezwolenia metody/metod zbierania odpadów. Próbuję wymyśleć coś logicznego ale chyba słabo mi to idzie. Przychodziło mi do głowy: zbiornikowe i bezzbiornikowe... ale to ewidentnie sposób magazynowania, a nie metoda zbierania. Komentarzy w tym zakresie - jak na razie zero - i sytuacja jakby patowa. Może ktoś ma jakiś logiczny pomysł na metody zbierania odpadów :)
Odpowiedz na tę wiadomość
Obserwuj wątek

Oferty biznesowe związane z tematem wątku dyskusji

Odpowiedzi

Re: metody zbierania odpadów

Wysłany - 2013-02-11 15:43:50
euGeniusz
MOIM ZDANIEM należy się odnieść do definicji zbierania. Opisać skąd pozyskiwane są odpady (czyli zakupowane/odpłatnie przyjmowane od przedsiębiorców bądź osób fizycznych). zatrudnieni pracownicy dokonują oceny zbieranych odpadów, ważą je (element kontroli) i segregują je na odpowiednie frakcje/ kody (dodajmy, że sortowanie nie będzie powodować zmiany kodu odpadów), zgniatają je następnie odpady mogą być przewożone na miejsca tymczasowego magazynowania bądź bezpośrednio do docelowego odbiorcy prowadzącego odzysk.

Ma to sens Zuzanno?

zuzka

Wysłany - 2013-02-12 11:04:34
GOŚĆ
jesteś wielki i to co piszesz ma ogromny sens, tym bardziej, że ja wykombinowałam już to sobie podobnie :):):). A tym bardziej sie cieszę, że "nękany" pan prawnik po zadaniu tego pytania z uporem jednak trzymał się ewidentnie sposobu magazynowania odpadów :)

Re: metody zbierania odpadów

Wysłany - 2013-02-28 14:14:20
GOŚĆ
Witam, właśnie też sporządzam wniosek na zbieranie odpadów i nie wiem o co chodzi w punkcie 10) informacje wymagane na podstawie odrębnych przepisów. Może ktoś mi pomoże????

Re: metody zbierania odpadów

Wysłany - 2013-02-28 20:43:36
GOŚĆ
Witam, też składam wniosek, a raczej już złożyłem i uzupełniam. Dowiedz się czy punkt 10 jest wymagany? Mi w Wydziale Ochrony Środowiska kazali go ominąć!

Re: metody zbierania odpadów

Wysłany - 2013-03-01 09:06:11
euGeniusz
Ten zapis ustawy, daje pole do popisu jakże uroczym Paniom i mniej uroczym Panom z urzędów. To może być wszystko od książeczek Sanepid'owskich po poświadczenie chrztu (o ile uda się im znaleźć odpowiedni paragraf w innych przepisach niż ustawie o odpadach). Wszystko zależy od urzędników także tak jak już radził poprzednik, uderzyć należy z kwiatami/koniakiem do tychże :D.

W tym miejscu pozdrawiam Panią Urszulę, świetna kobieta, życzę wszystkim by trafiali na tak rzeczowych i ludzkich urzędników.

Re: metody zbierania odpadów

Wysłany - 2013-03-07 11:36:05
urzęniczka.z
Geniuś:) mam nadzieję, że to mnie pozdrawiasz :) ale nie rób ludziom zamieszania w głowach. Bo te "inne przepisy" to właśnie prawo budowlane i ustawa o zagospodarowaniu prezestrzennym :) I tu właśnie należy się odnieść do tego czy się coś będzie budować (na pozwolenie lub na zgłoszenie) bo to w zasadniczy sposób warunkuje potrzebę uzyskania decyzji o uwarunkowaniach środowiskowych przy zbieraniu odpadów.
Mam nadzieję, że brzmi to jasno i bez zbędnego sarkazmu.

Re: metody zbierania odpadów

Wysłany - 2013-03-15 12:42:19
euGeniusz
czyli mam rozumieć, że nie trzeba ubiegać się o decyzje o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięć, które już hulają? Wystarczy napisać, że mimo iż takie przedsięwzięcie, już funkcjonuje więc ubieganie się o taką decyzję jest bezzasadne?

Re: metody zbierania odpadów

Wysłany - 2013-03-15 13:49:26
euGeniusz
Przepraszam, z całej tej podniety moja wypowiedź straciła sens. Pozwólcie, że sprostuję:

Wystarczy napisać, że w związku z tym, iz nasze przedsięwzięcie już hula ubieganie się o/posiadanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach jest bezzasadne/niewymagane?

Re: metody zbierania odpadów

Wysłany - 2013-10-03 10:39:14
Anna G
Cytat: Bo te "inne przepisy" to właśnie prawo budowlane i ustawa o zagospodarowaniu prezestrzennym :) I tu właśnie należy się odnieść do tego czy się coś będzie budować (na pozwolenie lub na zgłoszenie) bo to w zasadniczy sposób warunkuje potrzebę uzyskania decyzji o uwarunkowaniach środowiskowych przy zbieraniu odpadów.

Niestety zgodnie z definicją przedsięwzięcia (różne definicje z Prawa budowlanego i ustawy o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko) nie ma znaczenia czy działalność jest prowadzona w danym miejscu od lat. Obowiązek uzyskania decyzji środowiskowej istnieje w kilku przypadkach. Ten przypadek reguluje ustawa o udostępnianiu informacji o środowisku... i rozporządzenia wykonawcze. Jeżeli do tej pory nie mieli Państwo decyzji środowiskowej a będziecie chcieli uzyskać pozwolenie na gospodarowanie odpadami (zbieranie, przetwarzanie) i będą to odpady METALI (złom) to będziecie musieli uzyskać decyzję środowiskową.

Re: metody zbierania odpadów

Wysłany - 2013-10-03 15:07:27
euGeniusz
należy dodać, że w przypadku samego zbierania odpadów innych niż niebezpieczne, niebędących jednocześnie złomem uzyskanie DOŚ nie jest wymagane. nie ma ich w art 72 ust. 1 pkt 21 ustawy o udostępnianiu...., a i nie są kwalifikowane jako przedsięwzięcia potencjalnie znacząco oddziałujące na środowisko.

Re: metody zbierania odpadów

Wysłany - 2014-02-06 19:08:18
GOŚĆ
witam,
a może ktoś podesłać kopie złożonego wniosku ??

Re: metody zbierania odpadów

Wysłany - 2014-02-10 19:35:14
GOŚĆ
co napisać na następujące zagadnienia?
1. opis czynności podejmowanych w ramach monitorowania i kontroli działalności objętej zezwoleniem
2. przedstawienie możliwości technicznych i organizacyjnych pozwalających należycie wykonywać działalność w zakresie zbierania odpadów, ze szczególnym uwzględnieniem kwalifikacji zawodowych lub przeszkolenia pracowników oraz liczby i jakości posiadanych instalacji i urządzeń odpowiadających wymaganiom ochrony środowiska
3. oznaczenie przewidywanego okresu wykonywania działalności w zakresie zbierania odpadów – wnioskuje się o wydanie pozwolenia na 10 lat (dobrze rozumiem)?
z góry dziękuję

Re: metody zbierania odpadów

Wysłany - 2014-02-10 20:11:37
euGeniusz
monitoring odpadów polega głównie na prowadzeniu ewidencji, można również odnieść się posiadanych systemów jakości czy kontroli zbieranych odpadów przez pracowników polegającej na oględzinach weryfikowaniu kodu przyjmowanych odpadów i stopnia zanieczyszczeń.

możliwości techniczne - temat sprzętu od posiadanej infrastruktury urządzeń ich stanu technicznego, po doświadczenie kadry zatrudnionej w punkcie zbierania należy podkreślić że prace punktu będzie nadzorować osoba posiadająca doświadczenie w gospodarowaniu odpadami itp.

Tak 10 lat, chyba że posiadasz krótszą umowę dzierżawy danego terenu bądź jeśli są inne przeciwwskazania do wydania decyzji na dłuższy okres.

W tym miejscu mogą być prezentowane oferty biznesowe związane z tematek wątku dyskusji

Ilość rekordów 1 do 13 z 13

UWAGA!!! - zanim wypełnisz formularz przeczytaj uważnie

info

REGULAMIN

Nazwy pól wymaganych zostały pogrubione

Autor -
(identyfikator do 12 znaków)

Jeśli chcesz by inni użytkownicy serwisu mogli się z Toba skontaktować - zarejestruj się

Temat(do 60 znaków)
Treść (do 1500 znaków)
nie może zawierać danych kontaktowych, email, www, ofert biznesowych
Kod z obrazka wpisz w poniższe pole

Twój wpis zostanie opublikowany po akceptacji treści przez administratora

Jedynie wpisy użytkowników zarejestrowanych publikowane są na forum bez koniecznej akceptacji administratora. Nie zwalnia to jednak z koniecznosci stosowania się do zasad korzystania z forum. W przypadku łamania zasad użytkownik mimo rejestracji może utracić prawo do publikacji wypowiedzi bez akceptacji administratora

=>Bezpłatna rejestracja

ODPADY, RECYKLING - Wszelkie prawa zastrze�one
 
 
 
 
 
 
 
EKO Partnerzy