Portal branży recykling, odpady, ochrona środowiska - gartija.pl

forum dyskusyjne

pytaj, ... odpowiadaj, ... dyskutuj , daj się poznać innym jako fachowiec w branży

Aby prawidłowo korzystać z serwisu, należy włączyć w przeglądarce obsługę JavaScript.
Jeżeli nie wiesz jak to zrobić, skorzystaj z pomocy jej producenta.
Działy tematyczne

mechaniczno-biologiczne przetwarzanie

Wysłany - 2012-11-27 09:54
Odsłony - 373
GOŚĆ
Witam,
Zgodnie z rozporządzeniem w sprawie mechaniczno-biologicznego przetwarzania zmieszanych odpadów komunalnych, odpady wytwarzane w procesach biologicznego przetwarzania odpadów, spełniające wymagania określone w § 6 ust. 1 wspomnianego rozporządzenia(straty prażenia stabilizatu są mniejsze niż 35% suchej masy, a zawartość węgla organicznego jest mniejsza niż 20% suchej masy lub ubytek masy organicznej w stabilizacie w stosunku do masy organicznej w odpadach mierzony stratą prażenia lub zawartością węgla organicznego jest większy niż 40%, lub wartość AT4 jest mniejsza niż 10 mg O2/g suchej masy) klasyfikuje się jako odpady o kodzie 19 05 99. Jak powinno wyglądać postępowanie z odpadami które nie spełnią wyżej wymienionych wymagań? Czy należy je dalej poddawać stabilizacji, aż do ich spełnienia, czy można je składować pod kodem 19 12 12, jako odpad ulegający biodegradacji? a może istnieje jakiś inny sposób ich zagospodarowania?
Czy jeśli istnieje możliwość składowania ich na składowisku odpadów, istnieje konieczność spełniania przez nie kryteriów określonych w załączniku 4a (o ile będzie obowiązywał od 2013 r.) rozporządzenia w sprawie kryteriów dopuszczania odpadów do składowania, czy będzie można składować je bez ograniczeń, płacąc jedynie opłatę podwyższoną w stosunku do odpadów o kodzie 19 05 99?
Odpowiedz na tę wiadomość
Obserwuj wątek
Odpowiedzi

Re: mechaniczno-biologiczne przetwarzanie

Wysłany - 2012-12-13 08:31:01
GOŚĆ
witam, dołączam się do pytania.
Czy jeśli odpady spełnią wymagania dla stabilizatu, i zostaną zakwalifikowane jako odpada 19 05 99 będą dodatkowo musiały spełniać wymagania określone w rozporządzeniu dotyczącym kryteriów dopuszczenia do składowania?

Ilość rekordów 1 do 1 z 1

UWAGA!!! - zanim wypełnisz formularz przeczytaj uważnie

info

REGULAMIN

Nazwy pól wymaganych zostały pogrubione

Autor -
(identyfikator do 12 znaków)

Jeśli chcesz by inni użytkownicy serwisu mogli się z Toba skontaktować - zarejestruj się

Temat(do 60 znaków)
Treść (do 1500 znaków)
nie może zawierać danych kontaktowych, email, www, ofert biznesowych
Kod z obrazka wpisz w poniższe pole

Twój wpis zostanie opublikowany po akceptacji treści przez administratora

Jedynie wpisy użytkowników zarejestrowanych publikowane są na forum bez koniecznej akceptacji administratora. Nie zwalnia to jednak z koniecznosci stosowania się do zasad korzystania z forum. W przypadku łamania zasad użytkownik mimo rejestracji może utracić prawo do publikacji wypowiedzi bez akceptacji administratora

=>Bezpłatna rejestracja

ODPADY, RECYKLING - Wszelkie prawa zastrze�one
 
 
 
 
 
 
 
EKO Partnerzy