Portal branży recykling, odpady, ochrona środowiska - gartija.pl

forum dyskusyjne

pytaj, ... odpowiadaj, ... dyskutuj , daj się poznać innym jako fachowiec w branży

Aby prawidłowo korzystać z serwisu, należy włączyć w przeglądarce obsługę JavaScript.
Jeżeli nie wiesz jak to zrobić, skorzystaj z pomocy jej producenta.
Działy tematyczne

  • Zanieczyszczenia, odpady
  • Odpady medyczne

nowy wzór ewidencji odpadów i sprawozdania rocznego!!!!!!!!

Wysłany - 2010-03-13 13:36
Odsłony - 20421
dar
zachecam wszystkich mocno aktywnych i tych mniej także do zapoznania się (na stronie Ministerstwa Środowiska zakąłdka projekty aktów prawnych) z nowymi propozycjami wzorów ewidencji oraz rocznego sprawozdania i następnie wyrażenie swoich uwag np droga mailową na adres Ministarstwa Śtrodowiska.
Uważam, że im więcej błedów i wątpliwości zostanie wyjaśnionych na tym etapie tym łatwiej będzie się funkcjonowało w nowej rzeczywistosci.
Przypominam o karach 10 000 zł za błędy w ewidencji odpadów i sprawozdaniu rocznym!!!! - moze to zmobilizuje :)
Pozdro dla ludków
Odpowiedz na tę wiadomość
Obserwuj wątek
Dokumentacja środowiskowa on-line
Odpowiedzi

Re: nowy wzór ewidencji odpadów i sprawozdania rocznego!!!!!

Wysłany - 2010-03-15 10:49:43
Agaa
A jakie ty masz na ten temat zdanie dar???
Ja narazie jestem przerażona bo w stacji demontażu pojazdu wiąże się to z rozbudową dokumentacji.

Re: nowy wzór ewidencji odpadów i sprawozdania rocznego!!!!!

Wysłany - 2010-03-15 15:03:35
dar
:))) Agaa tu słów, które cisną się na usta nie powinno się podawać z uwagi na dobre obyczaje :)))

np zastanów się nad polem - datą przekazania odpadów do odbiorcy - niekktóre odpady możemy magazynowac nawet 3 lata kiedy wpoisac ta datę w kartę, która powstanie za 3 lata czy cofnąć sie 3 lata i uzupęłnić datę usuniecia odpadów po 3 latach?

Re: nowy wzór ewidencji odpadów i sprawozdania rocznego!!!!!

Wysłany - 2010-03-15 15:31:49
dar - nie rozumem za bardzo problemu jaki przedstawiłeś z tą datą... I o którą kartę chodzi?

Re: nowy wzór ewidencji odpadów i sprawozdania rocznego!!!!!

Wysłany - 2010-03-15 22:37:35
dar
wlo zajrzyj na wzór karty ewidencji dla stacji demontażu i objaśnienie 17

Re: nowy wzór ewidencji odpadów i sprawozdania rocznego!!!!!

Wysłany - 2010-03-16 11:26:14
Tak - uważam, że należy wpisać datę przekazania odpadów - nawet 3 lata po ich wytworzeniu ;-) Nie widzę tu problemu, bo w takim razie ten problem istnieje od dawna - a jakoś ewidencje są prowadzone ;-)
Zauważ, ze w obowiązującej karcie ewidencji, numer karty przekazania odpadu także się wpisuje np. po 2 latach od wytworzenia i wpisania ilości wytworzonych odpadów...
Sądzę, że te daty w kartach dot. pojazdów i sprzętu wymyślili, żeby dokładniej kontrolować strumienie tych odpadów. BTW - na karcie przekazania odpadu data jest, więc pytanie raczej bym postawił - po co to powielać?
Jak traktować kompletne podzespoły wymontowane z pojazdu wycofanego, przeznaczone do "recyklingu" - odnowienia (czy jakkolwiek nazwać ten proces)? Nie jestem bystry w odpadach a zastanawia mnie ten problem ;-)

Re: nowy wzór ewidencji odpadów i sprawozdania rocznego!!!!!

Wysłany - 2010-03-16 16:02:42
GOŚĆ
Witam, mnie także nasunęło się pytanie związane z częściami do ponownego użycia-pkt 16 karty ewidencji pojazdów. O jakim rodzaju części przeznaczonych do ponownego użycia chodzi- w objaśnieniach podano kategorie wymienione w art. 30 ust.4 ustawy o recyclingu. Być może ominęła mnie jakaś nowelizacja?

Re: nowy wzór ewidencji odpadów i sprawozdania rocznego!!!!!

Wysłany - 2010-03-16 21:42:38
dar
Po Twojej wypowidzi wlo faktycznie widać, że chyba lepiej sobie radzisz w innych komponentach ;-)
No, ale forum, jak już wielu pisało ;-) jest właśnie po to aby możliwie szybko uzyskać wyjaśnienia i rózne spojrzenia do powstających wątpliwości.
Dobra do dzieła:
1. Obecnie, jak słusznie zauważyłeś, nie wpisuje się daty przekazania odpadów w KEO tylko nr KPO i masę przekazanych odpadów
2. Informację o przekazaniu odpadów czyli dane wymienone w powyższym pkt. 1 (KPO i masę przekazanego odpadu nawet tego, ktory leżał w Stacji Demontażu przez prawie 3 lata) wpisuje się w KEO prowadzonej w roku, w którym przekazano ten odpad czyli np. po prawie 3 latach od jego wytworzenia - nie wpisuje się KPO i masy do KEO, którą prowadzono 2 lata wcześniej!!!
3.Brak dostatecznie jasnego objaśnienia do proponowanej wersji KEO w stacji demontażu będzie powodował wątpliwości interpretacyjne (chociażby na przykładzie Twojej i mojej wypowiedzi już przecież rysują się wątpliwości) a tak nie powinno być - zapis musi być jednoznaczny i jasny dla wszystkich - pamietaj że chodzi o kary po 10 000 zł a w skrajej nieprzychylności urzędnika możliwość utraty dopłaty, która dla niektórych może sięgać 200 000 EURO!!!

Re: nowy wzór ewidencji odpadów i sprawozdania rocznego!!!!!

Wysłany - 2010-03-16 21:43:53
dar
4. Oczywistym, jest że wprowadzenie zapisu o dacie przekazania odpadu jest związane z próbą (moim zdaniem niezbyt udaną ale tego nie ma co tu rozwijać) zwiększenia nadzoru nad obrotem odpadami - z uwagi na fakt, iż od roku 2011 nie będzie już zaświadczeń o O/R a odpady za poprzedni rok będzie można przekazywać do końca stycznia roku następnego i będzie to można wliczyć do poziomu

4. Kompletne podzespoły wymontowane z pojazdu, jeśli nie są na liscie zabronionych, sa cześciami przeznaczonymi do ponownego użytku i tyle - tu się akurat nic istotnego nie zmienia. Liczy się do poziomu

Re: nowy wzór ewidencji odpadów i sprawozdania rocznego!!!!!

Wysłany - 2010-03-16 21:44:00
dar
do Gościa z 16.02 no o to właśnie mi chodziło pryz zakładaniu wątku - błedy i niechlujstwo (smród i muchy) w przygotowaniu wzoru - odwołanie do art 30 ust 4 jest bezzasadne

Re: nowy wzór ewidencji odpadów i sprawozdania rocznego!!!!!

Wysłany - 2010-03-16 22:18:19
Powiem szczerze, że odpadami interesuję się dlatego, że "wypada" ;-) Mam swoich klientów, którym muszę coś podpowiedzieć, wiec sie staram. Całkowicie omijam sprawy pojazdów, sprzętu, opakowań i produktów. Ale coś tam liznąć trzeba zawsze...
Nie zrozumiałeś mnie trochę - powiedziałęm, zę wpisać należy datę przekazania odpadó kiedy były one przekazane, mimo, że zostały wytworzone 2 lata wcześniej i były magazynowane - na karcie za rok, w którym zostały przekazane oczywiście. Wżadnym razie nie miałem na myśli wpisywanie tego w KEO z lat ubiegłych, kiedy odpady były wytworzone!! ;-)
Przeczytałem kilka razy swój post i inaczej tego nie widzę ;-)

Re: nowy wzór ewidencji odpadów i sprawozdania rocznego!!!!!

Wysłany - 2010-03-17 14:17:08
AISA
Witam wszystkich tez przeglądam te nowe wzory dla prowadzacych stacje demontażu pojazdów i nie bardzo wiem jak mam to rozumiec czy do kazdego przyjetego pojazdu mam wypisywać karte ewidencji pojazdów wycofanych z eksploatacji z rozbiciem na ponad 20 kodów odpadów jakie powstają wraz z częściami ponownego uzytku ? Pozdrawiam

Re: nowy wzór ewidencji odpadów i sprawozdania rocznego!!!!!

Wysłany - 2010-03-17 16:34:19
dar
wiem o czym piszesz - jest tam liczba pojedyńcza :))) też na to zwrócłem uwagę m.in. dlatego zaproponowałem pisanie na emalie do Ministerstwa - jak juz powiedziłaem smród i muchy :))))

Re: nowy wzór ewidencji odpadów i sprawozdania rocznego!!!!!

Wysłany - 2010-03-19 12:40:09
A mnie ciekawi po co mam pisać dodatkowo "Rodzaj odpadów" pod kodem odpadu zarówno w karcie ewidencji odpadu jak i na karcie przekazania. Przecież rodzaj wynika wprost z kodu. Nie byłoby to problemem gdybym siedział sobie w fabryce i sam wypełniał karty przekazania i ewidencji. Mam jednak pod sobą z 10 jednostek i znowu będe musiał ludziom którzy nie siedzą w temacie tłumaczyć co i skąd się bierze, a każdemu najlepiej jeszcze wręczyć wydrukowany katalog odpadów :)

Re: nowy wzór ewidencji odpadów i sprawozdania rocznego!!!!!

Wysłany - 2010-03-20 15:45:18
dar
no katalog to chyba zbyt dużo. wystarczy Wasza decyzja lub informacja o wytwarzanych odpadach bo i tak nie możesz sie wychylić za limity w tych dokumentach (im więcej rubryk do wypełnienia tym łatwiej o pomyłkę a kary czekają :-)

Re: nowy wzór ewidencji odpadów i sprawozdania rocznego!!!!!

Wysłany - 2010-03-22 10:59:24
Musze się pochwalić... jestem tym szczęśliwcem (firma budownano-remontowa) który nie będzie miał limitów :) A z tym "Rodzajem odpadów" to wyskoczyłem troche jak Filip z konopii, to samo jest przecież na starych KPO i KEO z tym, że ja myślałem, że bedą dodatkowo chcieli mieć podane na tacy grupy czy podgrupy. Musiałem mieć ciężki dzień :) Pozdrawiam!

Re: nowy wzór ewidencji odpadów i sprawozdania rocznego!!!!!

Wysłany - 2010-04-20 11:36:10
marta
mam jedno pytanie. krótko o co chodzi:
jest segregownia odpadów i my przyjmujemy baterie od osób prywatnych, szkół i innych placówek ale tez wysegregowujemy ze smieci.
pytanie: GDZIE WPISYWAĆ MASĘ TYCH WSZYSTKICH BATERII W KAŻDYM MIESIĄCU W KEO? CZY W KOLUMNIE MASA WYTWORZONYCH ODPADÓW CZY MASA PRZYJĘTYCH ODPADÓW? (i oczywiście nie mam kart przekazania na te baterie przyjmowane)
dziekuję serdecznie ZA ODPOWIEDŹ
Dokumentacja środowiskowa on-line

W tym miejscu mogą być prezentowane oferty biznesowe związane z tematek wątku dyskusji

Ilość rekordów 1 do 16 z 16

UWAGA!!! - zanim wypełnisz formularz przeczytaj uważnie

info

REGULAMIN

Nazwy pól wymaganych zostały pogrubione

Autor -
(identyfikator do 12 znaków)

Jeśli chcesz by inni użytkownicy serwisu mogli się z Toba skontaktować - zarejestruj się

Temat(do 60 znaków)
Treść (do 1500 znaków)
nie może zawierać danych kontaktowych, email, www, ofert biznesowych
Kod z obrazka wpisz w poniższe pole

Twój wpis zostanie opublikowany po akceptacji treści przez administratora

Jedynie wpisy użytkowników zarejestrowanych publikowane są na forum bez koniecznej akceptacji administratora. Nie zwalnia to jednak z koniecznosci stosowania się do zasad korzystania z forum. W przypadku łamania zasad użytkownik mimo rejestracji może utracić prawo do publikacji wypowiedzi bez akceptacji administratora

=>Bezpłatna rejestracja

ODPADY, RECYKLING - Wszelkie prawa zastrze�one
 
 
 
 
 
 
 
EKO Partnerzy