Opłaty za umieszczanie odpadów na składowisku - projekt z 4.02.2011
Odsłon - 3052
eGartia
autor:
2011-02-23

Projekt Rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie opłat za umieszczanie odpadów na składowisku

Projekt wprowadza tylko 4 stawki opłat za składowanie odpadów

"W poprzednich latach przyjęto zróżnicowanie stawki opłat według rodzajów odpadów dla poszczególnych rodzajów(kodów) odpadów. Metoda ta była stosowana do tej pory przez kilkanaście kolejnych lat. Obowiązywały zatem różne stawki opłat za składowanie odpadów dla klasyfikowanych pod różnymi kodami (klasyfikacja następuje ze względu na źródło powstawania odpadów)  odpadów o podobnym składzie i właściwościach, co stwarzało możliwość przeklasyfikowywania odpadów na inna kody, dla których stawka opłat była niższa.

 

W związku z powyższym, w projekcie rozporządzenia zaproponowano zmianę polegającą na pogrupowaniu rodzajów odpadów w większe zbiory i wprowadzenie tylko 4 stawek opłat za składowanie odpadów Celem zmian jest uproszczenie systemu naliczania opłat za składowanie odpadów oraz wymuszenie właściwego gospodarowania odpadami w inny sposób niż poprzez składowanie. Zaproponowane zmiany mają doprowadzić do sytuacji, w której korzystniejsze finansowo będzie zagospodarowanie odpadów w sposób inny niż składowanie, co jednocześnie zachęci inwestorów zarówno prywatnych, jak i publicznych do inwestowania w instalacje do termicznego, mechaniczno — biologicznego przetwarzania odpadów, czy też produkcji paliw alternatywnych." 


Wyślij Do druku Dyskutuj

Dodaj komentarz

Autor

Komentarz (do 1500 znaków)

Komentarze uzytkowników niezalogowanych są moderowane. Usuwane będą komentarze: nie odnoszące się do tresci artykułu, zawierające obraźliwe i wulgarne słowa.Kod z obrazka obok wpisz w poniższe pole

Warto zobaczyć

 boksy tekstowe
Reklamuj się na tej
stronie
Płać za kliknięcie
To groszowa sprawa
www.gartija.pl/boksy.html